Bratislava/Viedeň – 17. marca – Prvý ročník viedenského rockového festivalu Rock In Vienna zatrasie týmto letom od základov a na začiatok si vybral veľmi...

Bratislava/Viedeň – 17. marca – Prvý ročník viedenského rockového festivalu Rock In Vienna zatrasie týmto letom od základov a na začiatok si vybral veľmi silné mená – kapely Metallica, Muse, Kiss a ďalšie. Miestom konania bude v dňoch 4. až 5. júna 2015 areál Danube Island vo Viedni, 80 km od Bratislavy. Permanentky sa už predávajú v sieťach Eventim.sk a Ticketportal.sk.

kiss

Počas festivalu sa hlavné mesto Rakúska zmení na centrum rocku. V pohodlí veľkomesta Vás budú čakať chytľavé texty a legendárne gitarové sóla na 2 open-air scénach. To všetko a ešte viac uprostred Viedne s optimálnou dostupnosťou. Pred niekoľkými dňami sa do predaja uvoľnili k permanentkám aj jednodňové lístky. Prvý deň, štvrtok 4. júna svoje umenie predvedú Faith No More, Broilers, A Day To Remember, Body Count ft. Ice-T, Testament, Three Days Grace, Gojira a headliner dňa, kapela Metallica.

Najslávnejšia metalová skupina všetkých čias sa už po niekoľký krát predstaví u našich susedov. Vychutnať si ich budú môcť aj našinci. Metallica bola založená v roku 1981 v Los Angeles, do dnešného dňa vydali 12 albumov a získali nespočetne veľa cien za svoje metalové umenie. 29. mája 2015 začnú svoje malé európske turné v Nemecku a o pár dní, 4. júna sa na Jamesa Hetfielda, Kirka Hammetta, Roberta Trujilla a Larsa Ulricha môžete tešiť aj vo Viedni.

Atmosféru úvodného dňa budú dotvárať aj legendárni Faith No More, pôvodom zo San Francisca, s excentrickým spevákom Mikeom Pattonom. V máji majú po 18 rokoch naplánované vydanie nového štúdiového albumu pod názvom Sol Invictus, z ktorého vám určite zahrajú aj na viedenskej pôde. Momentálne sú z neho zverejnené dve skladby – Motherfucker a Superhero.

[youtube TPE9uSFFxrI 720 410 ]

Festival Rock In Vienna ponúkne v unikátnom prostredí obklopeným Dunajom 3 dni plné tej najlepšej rockovej a metalovej hudby. Tešiť sa môžete na: Metallica, Muse, Kiss, Faith No More, Incubus, Limp Bizkit, Broilers, The Hives, Sabaton, A Day To Remember, Within Temptation, Heaven Shall Burn, Body Count ft. Ice-T, Turbonegro, Airbourne, Babymetal, Testament, Triggerfinger, Opeth, Coal Chamber, Hell Yeah, Three Days Grace, Gojira, Saint Vitus, Arcane Roots, Bonaparte a The Dead Daisies.

V súčasnosti sú k dispozícii v sieti Eventim.sk a Ticketportal.sk trojdňové vstupenky za 201,40 €, resp. za 231,40 € vrátane kempingového miesta a taktiež aj jednodenné vstupenky za 81,40 €.

Uložiť článok

Najnovšie články