foto: interez.sk, Jaroslav Novák

Na Pohodu sa po dekáde vráti britská elektro-popová kapela Metronomy.

V septembri vydali album Metronomy Forover, ktorému dali médiá prívlastky ako: „Absolútna radosť“ (DIY); „Najambicióznejšia a príjemne zvláštna“ (The Independent); „Skupina preukázala svoju dlhovekosť a schopnosť znovuobjavovať, pretvárať a udržiavať si lásku v schopnosti písať hviezdne popové piesne“ (NME).

Príbeh kapely Metronomy sa začal pred 20-timi rokmi v spálni Josepha Mounta. V roku 2005 sám nahral a vydal v náklade 500 kusov debut Pip Paine (Pay the £5000 You Owe). Následne sa k nemu pridal bratranec Oscar Cash a ex-spolužiak Gabriel Stebbing. Spoločne vydali album Night Out, na ktorý mali skvelé ohlasy, pričom NME ho dalo na piate miesto rebríčka najlepších albumov roku 2008.

Pre kapelu bol však prelomovým až nasledujúci album The English Riviera, ktorý bol nominovaný na Mercury Prize 2011. Nahrávka bola podľa NME druhou najlepšou za rok 2011 a treťou najlepšou podľa magazínov Uncut a Q. Podľa NME ňou Mount premenil Metronomy na jednu z najexpanzívnejších a najvizionárskejších popových kapiel v krajine. V tom čase Stebbinga nahradil na base Olugbenga Adelekan a kapelu doplnila bubeníčka Anna Prior.

V januári 2014 zverejnili singel „Love Letter“, ktorý označil Zane Lowe za “Hottest Record in the World”. Krátko na to vydali album s rovnakým názvom, s ktorým sa prvýkrát dostali do TOP 10 predajnosti v Británii a vo Francúzsku. O dva roky vydali album Summer 08, ktorý podobne ako debut, nahrával výlučne Joseph Mont. Už spomínaný najnovší album (Metronomy Forever) vydali 13. septembra a opäť si zaň vyslúžili ódy kritikov z renomovaných médií.

Metronomy sú známi aj pre skvelé videoklipy, o čom svedčí 13 nominácií na UK Music Video Awards. Od svojej premiéry na Pohode vydali štyri fantastické albumy, headlineovali Field Day, Green Man, End of the Road či Park Stage na Glastonbury. Návštevníci festivalu Pohoda túto kapelu uvidia opäť v Trenčíne.

Minulý týždeň v line-upe festivalu Pohoda pribudli ďalšie skvelé. Na Pohode zahrá trip-hopová legenda Archive, math-rocková smršť Black Midi a skvelými recenziami ospevovaná post-punková kapela Shame.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )