Foto: interez.sk, Jaro Novák

Obľúbený multižánrový festival sa na piešťanskom letisku konal zrejme naposledy.

Festival Grape patrí k najobľúbenejším hudobným festivalom na Slovensku. Už 10 rokov sa konal pravidelne na začiatku augusta na piešťanskom letisku. Zdá sa však, že oslavy 10. narodenín festivalu, boli aj rozlúčkou s pôvodným areálom. Ako informujú organizátori na webovej stránke festivalu, musia hľadať nové priestory. 

„Žiaľ, na rokovaniach minulý týždeň sme sa dozvedeli, že tu (na piešťanskom letisku, pozn.red) je predpoklad letov do ďalších destinácií, a tak sa festival na tomto mieste už nemôže konať, a to ani za dodržania tohtoročných podmienok,“ píšu v oficiálnom vyhlásení organizátori festivalu Grape. 

Už organizovanie tohtoročného Grape-u sprevádzali viaceré problémy. Piešťanské letisko totiž od mája prevádzkovalo charterové lety do turistických destinácií v Egypte a v Tunisku. Lety, ktoré boli naplánované počas konania 10. ročníka festivalu museli byť teda na náklady organizátorov presunuté na bratislavské letisko.

Ako organizátori informujú na stránke festivalu, po minulotýždňových rokovaniach je viac menej jasné, že sa Grape bude musieť presunúť do nového areálu. Letisko aj trnavská župa chcú v budúcej letnej sezóne naďalej využívať letisko na charterové lety, pričom sa zrejme budú snažiť ich ponuku ešte rozšíriť. „V každom prípade chápeme aj situáciu VÚC, keďže “rozlietať” letisko a finančne ho aspoň trochu ozdraviť, bolo ich prioritou. Škoda len, že sme sa do týchto plánov nezmestili aj my,“ hodnotia situáciu organizátori Grape-u.

Kde sa teda festival Grape po 10. rokov pôsobenia na slovenskej kultúrnej scéne presunie, zatiaľ známe nie je. Z vyjadrenia organizátorov však vyplýva, že budú robiť všetko preto, aby za piešťanské letisko našli adekvátnu náhradu.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )