Foto: @rsbelhasa (Instagram)

Na Youtube sledujú jeho prepychový život milióny ľudí z celého sveta.

Doba, kedy na Blízkom východe patrila pozornosť len zámožným šejkom a podnikateľom, je dávno preč. Dnes sa z obrovských peňazí zarobených z nerastných surovín tešia najmä deti spomínaných ľudí. Ak sa teda spojí takmer neobmedzený prístup k peniazom a výdobytky modernej doby, potom z toho môže vyjsť presne taký životný štýl, aký preferuje Rashed Belhasa, jeden z najbohatších mladíkov v Spojených arabských emirátoch. 

V článku sa dozviete aj:

  • v čom podniká jeho rodina;
  • čím sa preslávil už ako 11-ročný;
  • s akými celebritami si udržuje vzťahy;
  • prečo ho chceli uniesť;
  • aký má majetok.

Vlastniť drahé auto, bývať v luxusnom mrakodrape a cestovať po svete je síce skvelým dôkazom vysokého životného štandardu, no dnes tým verejnosť ohúri už len málokto. Naopak, dnes fičí stretávanie sa so svetovými celebritami z rôznych odvetví, míňanie stoviek tisíc na špeciálne upravené autá či vlastnenie všetkých najnovších módnych kúskov od tých najluxusnejších značiek.

Otec miliardár

Takto nejak si žije Rashed Belhasa, 20-ročný muž z Dubaja, ktorého internetový svet pozná skôr pod prezývkou Money Kicks. K svojmu majetku a životnému štýlu sa dostal v detstve vďaka rodine. Jeho otec, Saif Ahmed Belhasa, je dubajský podnikateľ, ktorý vlastní obrovskú spoločnosť združujúcu energetické, prepravné, obchodné, realitné aj technologické firmy po svete.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dr. Saif Ahmad Belhasa (@sb_belhasa)

Nie je tak prekvapením, že Saif Belhasa vlastní podľa Sportskeeda majetok v hodnote približne 2,5 miliardy eur. Zároveň ide o jedného z najbohatších ľudí v Spojených arabských emirátoch, ktorý sa za posledné desaťročia výrazne pričinil o hospodársky i kultúrny rast celej krajiny.

Celé to začalo len ukazovaním topánok

Vďaka sociálnym sieťam sa v minulosti začali postupne čoraz častejšie objavovať fotografie, videá a informácie o deťoch z týchto bohatších štátov, ktoré žijú v nepredstaviteľnom prepychu a slovo peniaze pre nich nemá reálnu hodnotu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Moneykicks – We Living Life (@rsbelhasa)

Podobne sa dalo pozerať aj na mladého Rasheda, ktorý je jedným z troch synov dubajského šejka Saifa Ahmeda. Výraznejšiu pozornosť si začal získavať okolo roku 2013, kedy si založil Youtube kanál s názvom Money Kicks. Nad obsahom sa nemusel príliš zamýšľať, pretože medzinárodné publikum na začiatku ohromovali aj obyčajné videá ako rozbaľovanie nových topánok či návšteva najslávnejších futbalistov v jeho šatníku.

Do ich domu prišli hviezdy ako Lionel Messi, Karim Benzema či Mariah Carey, pričom časom sa začal stretávať aj s Loganom Paulom, Travisom Scottom či DJ Khaledom. Z obsahu o topánkach, hodinkách či mobiloch prešiel na autá, a verte, že nešlo o len tak „obyčajne drahé“ vozidlá.

Ferrari vo fólii Louis Vuitton…

Najnovšie články