Foto: EMEFKA (Reprofoto), TASR - Jakub Kotian

Poslanec zo SNS sa rozhodol reagovať na meme, ktoré sa šíri na internete. Z nevinného fóru vytvoril hoax.

Na sociálnych sieťach sa objavilo meme, ktoré poukazuje na predražené jedlá na vianočných trhoch. Všimol si ho poslanec zo SNS Karol Farkašovský, v strane chcú teraz robiť poriadky s „nenažranými obchodníkmi“.

Satirická stránka EMEFKA priniesla na sociálne siete pred pár dňami nové meme, to poukazuje na drahé jedlá na vianočných trhoch. Objavil sa v ňom „domáci špaldový chlebík s vegan masťou a bio cibuľkou“ , ktorý stojí 8,90 eura. Na „memečko“ sa rozhodol reagovať poslanec NR SR za SNS – Karol Farkašovský. Na facebooku napísal príspevok s názvom „O tom, ako človeka ešte aj v predvianočnej Bratislave svinstvo postretne“. Zároveň v príspevku použil prevzaté meme, ktoré prešlo grafickou úpravou, jeho verzia teda nepôsobí, že by išlo o satiru.

Farkašovského nahnevala suma, za ktorý sa „chlebík“ podľa jeho slov na Hlavnom námestí v Bratislave ponúka zákazníkom: „Predávať ho za 8,90 eur je obyčajné zderstvo a ozaj hrubé chrapúňstvo,“ napísal poslanec. V príspevku aj vyrátal, koľko by asi reálne mohol stáť, keby si ho pripravíte napríklad doma: „Nech stojí krajec chleba 0,20 centov, masť ďalších 0,20 centov a štvrtinka cibule detto. Výrobná cena približne 0,60 centov,“ dodal.

Podľa Farkašovského nemôžu „nenažratí obchodníci“, na úkor nás všetkých, špiniť a kaziť dobré meno Slovenska. V SNS sa podľa jeho príspevku s tým chystajú „urobiť poriadky“. „Nové ministerstvo cestovného ruchu má byť okrem iného aj o nastolení poriadku, pravidiel a funkčného dlhodobého systému, aby niekto nemohol takto parazitovať,“ napísal poslanec.

Na meme reagovala aj bývalá poslankyňa zo SNS – Anna Belousovová, ktorá rovnako zdieľala Farkašovského upravenú verziu meme bez popisu. Na facebooku spomína na nedávne výročie „Nežnej“. „Vypočuli sme si kopu prázdnych rečí a fráz. Neraz nám o demokracii kázali rôzni profesionálni prevracači kabátov, alebo tí, ktorí pred ’89 ešte ani nežili,“ napísala Belousosová. Podľa nej chlebík a suma zaň „charakterizuje asi dostatočne výrečne, kam sme sa dostali“.

Ide o hoax, chleba za 8,90 € sa na trhoch nepredáva

Oslovili sme aj portál EMEFKA, či skutočne ide o hoax, čo sa aj potvrdilo: „Ani vo sne by nám nenapadlo, že úplne „neškodná“ satira v podobe meme naberie takýto spád a stane sa hoaxom, ktorý šíria slovenskí politici,“ uviedla redakcia portálu Emefka. Veci teda uviedli na správnu mieru: „nie, chlieb na vianočných trhoch nestojí 8,90 € a nie, vegánska bravčová masť neexistuje! Skutočnosť je taká, že tento chlieb lieta, má laserové oči a terorizuje pokojných návštevníkov vianočných trhov!,“ satiricky poznamenala pre Interez redakcia portálu Emefka.

Oslovili sme aj poslanca Karla Farkašovského. Článok budeme aktualizovať o jeho vyjadrenie.

Uložiť článok

Najnovšie články