Petra Sušaninová / / Film
Aj vy ste vyrastali na knižkách a filmoch o mladom čarodejníkovi a jeho priateľoch? Tak zbystrite pozornosť.

Niektorí skalní fanúšikovia totiž milujú Harryho Pottera natoľko, že venujú čas vymýšľaniu najrôznejších teórií týkajúcich sa postáv, či deja. Tomu sa povie skutočná vášeň pre fikciu. Komu by to však vadilo. Nám to rozhodne neprekáža. Okrem iného, o trochu viac rozprávania, písania, či premýšľania nad týmto dielom ešte nikomu neuškodilo.

S touto teóriou budete musieť mať trošku trpezlivosti. Zo začiatku znie úplne smiešne a absurdne, keď ju však dočítate do konca, možno presvedčí aj vás. Ste pripravení?

Ron a Albus Dumbledore sú jedna a tá istá postava

Predtým, než spustíte lavínu komentárov, čítajte prosím ďalej. Niektorí fanúšikovia si totiž myslia, že Ron sa vrátil späť v čase. Možno na tento účel využil časostroj. Tvrdia, že keď Ron zostarol, vrátil sa ako Albus Dumbledore, aby mohol všetky postavy sprevádzať ich dobrodružstvami.

pixabay.com

Od čoho sa táto teória odráža? Po prvé, Ronova aj Albusova mladosť bola vykreslená veľmi podobne. Oboch autorka popísala ako postavy, ktoré v mladosti mali dlhý tenký nos a červenú šticu vlasov. Zatiaľ vás to nepresvedčilo? Nevadí, čítajte ďalej.

Dumbledore má na ľavej nohe jazvu, ktorá pripomína londýnske metro. Spomínate si na moment, keď bol Ron v časti Harry Potter a Väzeň z Azkabanu vtiahnutý pod Zúrivú vŕbu a zlomil si nohu?

A všimli ste si, že Ron a Dumbledore prichádzali do kontaktu veľmi zriedkavo? Čo je pomerne zvláštne, keďže aj Ron aj Dumbledore boli hlavné postavy. A v časti knihy, kde Ron, Hermiona aj Harry dostali predmety z Dumledorovej poslednej vôle, Ron musel o jeho vzťahu s Dumledorom klamať, aby si mohol nechať Deluminátor.

V knihe sa píše, že pokiaľ Harry vedel, Ron a Dumbledore nikdy neboli sami a o priamom kontakte medzi nimi naozaj pochyboval.

pixabay.com

Toto nemusí presvedčiť každého, nasledujúci bod vás však donúti zamyslieť sa.

Zdá sa, že Dumbledore vždy vie o všetkom, čo sa práve deje a dokáže predvídať udalosti. Nie je však vševed, ani jasnovidec, ako je to teda možné? Ak by už raz celý príbeh zažil ako Ron, a potom by sa vrátil v čase ako Dumbledore, vysvetlilo by sa to, alebo?

Táto podivná teória dostala názov Ronbledore Theory (Teória Ronbledore). Ak ste však naozaj skalným fanúšikom, určite ste si všimli nedostatky. Ak by Dumbledore skutočne bol Ron, nechcel by zachrániť svojho brata, Freda, keď umieral v bitke o Rokfort? A ak by skutočne použil časostroj, ako by zmenil svoj vek? Navyše, stačilo by, aby sa zmenil jeden jediný detail a už by viac Ron/Dumbledore nebol schopný predvídať, čo sa stane.

K tejto teórii sa vyjadrila už aj samotná autorka J.K Rowling, ktorá ju rázne zamietla. Stále je to však celkom zábavné, nemyslíte? A čo vy, tiež ste mysleli na nejaké zaujímavé konšpirácie? Podeľte sa s nami.

Pozri aj: Zmenili sa na nepoznanie. Fascinujúci pohľad na hviezdy z Harryho Pottera po 16 rokoch

ladbible

 

0
Komentovať (0)