Foto: youtube.com/youtube.com

PetraSus / / Série
Nie je to tak dávno, čo hra Pokémon Go rozdelila svet na dva tábory.

Jedny ju milovali, druhí nenávideli. Tí, ktorí túto hru hrali, mali možnosť vidieť svet cez inú, virtuálnu realitu. Mohli vidieť, ako vyzeral svet z pohľadu hlavnej postavy, Asha a aj to, aké bolo jeho prvé stretnutie s profesorom Oakom. Mohli sa vrátiť do čias detstva, keď sme na rozprávkach a nálepkách Pokémon fičali takmer všetci, premeniť fantáziu na realitu a zblízka si obzrieť postavičky Charizarda, či Snorlaxa. Pre tých, čo hru nehrali, boli hráči skupinkou podivných bláznov.

Vyzerá to tak, že čoskoro poblázni svet ďalšia podobná zábavka. Ak uvidíte po ulici vo vašom meste pobehovať dospelých ľudí v plášťoch, klobúkoch, s čarovným prútikom a s očami prilepenými na displej smartfónu, nezľaknite sa. Neušli z uzavretého oddelenia psychiatrickej liečebne. Zrejme hrajú najnovšiu verziu hry Harryho Pottera.

Hra s názvom Harry Potter: Wizards Unite, bude postavená na rovnakom princípe digitálnej reality ako Pokémon Go. TechCrunch v spolupráci s Warner Bros sa chystajú hru sprístupniť už budúci rok. O spustení hry sa už nejaký čas klebetilo, teraz je to však už oficiálne.

Go on an adventure, be creative, and have fun! We’re excited to see what you come up with for the #PokemonGOcontest. https://pokemongolive.com/en/post/arphotocontest

Posted by Pokémon GO on Donnerstag, 12. Oktober 2017

Hra Pokémon Go zožala v roku 2016 celosvetový úspech a tvorcovia dúfajú, že s čarodejníckym svetom sa im podarí dosiahnuť prinajmenšom to isté. Napriek tomu, že pri zmienke o knihách a filmoch o známom čarodejníkovi sa nám vynoria spomienky z detstva, milujú ho (alebo nenávidia) aj mnohí dospelí. Niektorí až natoľko, že si dajú tú námahu vytvárať rôzne fanúšikovské teórie napríklad o tom, ako a prečo zomreli rodičia Harryho Pottera a o Snapeovej láske k Harryho matke Lilly.

nový poster Tvárou v tvár

Posted by Harry Potter a Dary smrti on Dienstag, 29. März 2011

Niekto dokonca zašiel tak ďaleko, že vytvoril neoficiálnu Disney verziu kartovej hry s názvom „Cards Against Humanity“. Hra je kombináciou nostalgie z detstva a vecí, nad ktorými sa radšej nebudeme pozastavovať. Ak vás to však zaujíma a máte viac ako 18 rokov, hru si môžete zakúpiť a stiahnuť na internete. Obsahuje vyše 1200 kartičiek. Ten, kto hru vymyslel garantuje, že ak ste fanúšikom Harryho Pottera a kartových hier, vďaka nej sa nasmejete dlhé hodiny.

Súčasťou hry je vyše 150 stránok, pričom na každej z nich je 9 kartičiek. Výrobca tvrdí, že ak chcete mať z hry autentickejší zážitok, najlepšie urobíte, ak si kartičky dáte vytlačiť na tvrdý papier niekde v tlačiarni.

Pozri aj: Prečo sú okná na lietadlách oblého tvaru? Toto video vám to vysvetlí

ladbible
Komentovať (0)