Ilustračné foto: Unsplash

Muž vydávajúci sa za policajta v telefóne okradol seniorku o 12 500 eur.

Podvodník, ktorý sa telefonicky vydával za policajta, okradol 81-ročnú seniorku o 12 500 eur. Bratislavská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Falošný policajt kontaktoval seniorku telefonicky a informoval ju o vyšetrovaní zlodejov, ktorí majú na svedomí vykrádanie bytov. Predstieral, že jej chce pomôcť ochrániť úspory a inštruoval ju, aby peniaze dala do igelitky a vyhodila ich do určeného smetného koša. „V tomto prípade podvodník spôsobil poškodenej škodu v celkovej výške 12 500 eur,“ ozrejmila polícia.

Nedôverujte neznámym osobám

V tejto súvislosti odporúča seniorom, aby nedôverovali neznámym osobám, ktoré ich telefonicky alebo elektronickou formou kontaktujú a tlačia do úkonov, ktoré podľa nich nie sú v poriadku. „Raďte sa, pýtajte sa, či už známych, pracovníkov v bankách, alebo na iných úradoch a miestach, ak si nie ste istí. Pri podozrivých telefonátoch okamžite prerušte hovor,“ radia policajti. Pripomenuli, že polícia nikdy telefonicky nekontaktuje seniorov a neinformuje ich o údajných či pravdepodobných krokoch zlodejov.

Uložiť článok

Najnovšie články