Foto: Pixabay/Instagram.com

Južná Kórea je krajinou kontrastov, v ktorej sa spájajú moderné technológie a dodržiavanie starých ázijských tradícií.

Avšak viete o tom, že Južná Kórea je tak špecifická, že mnohé veci v tejto krajine udivia nejedeného turistu?Prečítajte si 10 príkladov, ktoré vás presvedčia, že podobná krajina na svete neexistuje. 

Nezvyčajná pomoc tehotným ženám

This Driver’s license office in South Korea slightly overestimated how large pregnant woman get. from r/mildlyinteresting

Všetky tehotné ženy dostávajú od vlády kartu, na ktorej je im k dispozícii v prepočte približne 415 eur. Môžu byť vynaložené na lekárske ošetrenie alebo na lieky v súvislosti s tehotenstvom. Ženy navyše majú v dopravných prostriedkoch vyhradené miesto na sedenie. A pre budúce mamičky, ktoré sa presúvajú autom, sú tiež vyhradené aj parkovacie miesta, ktoré ľahko spoznajú, keďže sú vyznačené ružovou farbou.

V supermarketoch môžete jesť jedlo zadarmo


Vo väčšine obchodov je ochutnávka predávaného jedla, najčastejšie ovocia, úplnou samozrejmosťou. Nikto na vás nebude škaredo pozerať, ak ochutnáte nejaké ovocie, a potom sa ho rozhodnete nekúpiť.

Milujú praktické darčeky

Jedným z tradičných darčekov pre domácnosť je rolka toaletného papiera. Podľa Kórejcov to totiž symbolizuje dlhý život. Vo všeobecnosti ale Kórejčania majú veľmi radi darčeky a to najmä tie, ktoré sa dajú jesť. Bežné sú potravinové darčekové súpravy. Často sa takéto súpravy predávajú pred sviatkami.

Na Nový rok sa obliekajú televízni moderátori do národných krojov


Tradíciou je, že Kórejčania si Nový rok uctia aj tak, že sa obliekajú do ich tradičného odevu. A výnimkou nie sú ani moderátori

Každá materská škola má vlastnú uniformu vo svojej farbe, aby sa deti počas prechádzky po meste nestratili v dave


Študenti sa tu učia až do neskorých hodín

Taco Bell, an international refuge for the wasted. (Seoul, South Korea) from r/funny

Deti v Kórei sa veľa učia. Na základnej škole sa učia od 9:00 až do 18:00 hod. Na strednej škole je to ale až do 22:00 a v extrémnych prípadoch študujú ešte dlhšie. Asi nikoho teda neprekvapí, že knižnice tu bývajú mnohokrát otvorené nonstop.

Zaľúbené páry nosia rovnaké oblečenie

Každý zaľúbený pár chce dať ostatným vedieť, svoju láska najavo. A robia to často aj spoločným oblečením. V obchodoch sa dá nájsť kolekcia oblečení, ktoré sú určené práve pre zamilované páry.

Južná Kórea nepozná zvyky iných národov


Mladí Juhokórejčania toho veľa o iných krajinách a zvykoch v nich, nepoznajú. Nepozerajú západné filmy ani nepočúvajú západnú hudbu. Dokonale však poznajú svoju hudobnú scénu a filmy. Najobľúbenejšou hudobnou skupinou juhokórejskej mládeže je kapela BTS.

Nejedia psov


Mnohí mladí ľudia psa nikdy nejedli. Je pravdou ale, že sa tu dá zohnať. Oveľa viac ale jedia tradičné kórejské jedlá, ktoré sú mimoriadne zdravé. Majú radi veľa zeleniny, plody mora a ryžu.

Rozšírený workoholizmus


Vláda dokonca vyhlásila vojnu workoholizmu, ktorý je tu vo veľkom rozšírený. V piatok dokonca automaticky vypínajú zamestnancom počítače, aby nerobili nad stanovenú normu. To sa ale niektorým nepáči a žiadajú, aby na nich nebolo toto pravidlo uplatňované.

Je jasné, že Južná Kórea je krajina, ktorá je pre našinca skutočne exotickou. A čo vy? Išli by ste sa tam pozrieť?

Pozri aj: V takomto peknom obale propaguje Severná Kórea svoj režim. Týchto 30 fotografií vám krajinu ukáže v celkom inom svetle

adme
Príbehy
0
Komentovať (0)