Foto: Pixabay/Facebook

Facebook sa podelil o špeciálnu funkciu so všetkými jeho používateľmi.

V dnešnej dobe priam neodmysliteľná súčasť sociálnej siete Facebook, využívaná ľuďmi v celom svete, Messenger oslávi tento rok už svoje ôsme narodeniny. Za tento čas sme prostredníctvom nej poslali milióny správ. Medzi nimi neraz aj také, ktoré by sme radšej upravili alebo pre istotu úplne vymazali. Potešujúca správa je, že po novom môžeme druhú z týchto možností aj uskutočniť. 

Nie je to tak dávno, čo sa svet dozvedel o „nadprirodzenej“ schopnosti zakladateľa Facebooku, Marka Zuckenberga vymazať na Messengri správy, ktoré už boli odoslané. Situácia sa v danom čase týkala aj iných zamestnancov tejto firmy vo vedúcich pozíciách. Po prekvapivom a neočakávanom odhalení bola táto funkcia pre všetkých pozastavená a svet dostal prisľúbenie, že podobnú možnosť budú mať aj bežní užívatelia tejto sociálnej siete.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mark Zuckerberg (@zuck),

Na začiatku vývojári informovali o spustení funkcie v priebehu niekoľkých mesiacov. Ich konečný počet sa zastavil na čísle deväť a my sme sa nakoniec dočkali zlomového okamihu. Funkcia má názov „Odstrániť pre všetkých“ a pochopiteľne, po kliknutí na túto voľbu vymaže správu zo všetkých zariadení, do ktorých po odoslaní putovala.

Jedným z obmedzením, ktoré v tomto prípade existuje je limit, počas ktorého tak môžete učiniť. V prvej verzií novej funkcie zmažete správu do desiatich minút od jej odoslania. V prípade budúcich úprav daného rozšírenia sa možno dočkáme aj úplného zrušenia tohto limitu alebo aspoň jeho rozšírenia na dlhší časový úsek.

Ak sa zaujímate o to, ako to celé funguje, nebudete prekvapení, že je to podobne jednoduché, ako samotné používanie Messengra. Základom je otvoriť si okno s konverzáciou, v ktorej sa nachádza nežiadaná správa. Pri dlhšom podržaní bublinky s danou správou sa objavia rôzne možnosti, čo s ňou chcete urobiť. Po kliknutí na voľbu odstrániť dostanete na výber ďalšie dve možnosti – „Odstraniť u vás“ alebo „Odstrániť u všetkých“. Po zvolení žiadanej funkcie správa zmizne a na jej mieste ostane už len notifikácia, že daná správa bola odstránená.

Foto: Facebook

V prípade, že používate Messenger na počítači, nezúfajte. Rovnakú príležitosť máte aj v tomto prípade. Jediným rozdielom je to, že namiesto dlhého podržania bublinky so správou kliknete na tri bodky hneď vedľa nežiadanej správy.

V aktuálnom čase majú príležitosť využívať funkciu primárne používatelia smartfonov s najnovšími verziami operačných systémov iOS a Android. Staršie verzie si budú musieť ešte chvíľu počkať.

techcrunch.com
Príbehy
0
Komentovať (0)