Foto: Pixabay

Matej Mensatoris / / News
Najväčšia sociálna sieť zverejnila správu, ktorá môže na prvé počutie znieť veľmi zvláštne. Avšak má racionálny základ.

Facebook sa po problémoch s bezpečnosťou snaží momentálne o získanie opätovnej dôvery. Jedným z krokov, ktorým to chce docieliť, je zvýšenie súkromia na sieti. Ako? Stačí, ak mu ľudia pošlú napríklad nahé fotografie, ktoré už niekedy niekomu poslali a teraz sa obávajú, že ich dotyčná osoba zneužije. Facebook fotografie na základe toho zablokuje a dotknutým osobám sa môže aspoň čiastočne odľahnúť.

Posielanie odvážnych či intímnych fotografií medzi partnermi, nie je v súčasnosti nič neobvyklé. Problém ale nastáva, ak sa partneri, pohádajú či rozídu v zlom. Vtedy môže jedna či druhá strana začať vyťahovať staré intímne fotografie a tie zneužiť. Najjednoduchšie tak, že ich pošle známym, rodinným príslušníkom, zamestnávateľovi, kolegom, spolužiakom či napríklad učiteľom. A nekonečné poníženie a hanba je na svete.

Foto: pxhere.com

Takéto niečo je žiaľ oveľa bežnejšie ako sa môže zdať. A vie to aj Facebook. Práve preto sa rozhodol takýmto ľuďom pomôcť. Stačí, keď ľudia pošlú facebooku fotografie, ktoré nechcú aby sa ďalej šírili a on sa o to postará. Tento pilotný program začína v Austrálii, Kanade, Spojenom Kráľovstve a v Spojených štátoch. Nie je ale dôvod, prečo by sa v budúcnosti nemal rozširovať aj do iných krajín.

Facebook fotografie nebude zhromažďovať na svojich serveroch. Služba funguje podobne ako odtlačok prsta. Vytvorí z nich hash a keď nájde zhodu vo fotografiách, tak ich zablokuje. Druhá strana fotografie tak nedokáže poslať nikomu a to nielen na Facebooku a Messengeri, ale napríklad aj na Instagrame.

Pamätajte, že najlepšia prevencia pred takýmto niečim je takéto fotografie jednoducho nikomu neposielať.

Pozri aj: Zuckerberg oznámil, že Facebook plánuje čoskoro spustiť zoznamku. Má byť konkurentom tých najznámejších ako je Tinder či Badoo

metro.co.uk
0
Komentovať (0)