Foto: TASR - František Iván

Tohtoročná sezóna lyžiarskym strediskám nepriala.

Zatvárajú, pretože im počasie ani podmienky už dlhodobo neprajú. Tohtoročná zima bola na Slovensku extrémna. Nie však čo sa týka mínusových teplôt, ale tých plusových. Najmä február bol neobyčajne teplý, čo sa odrazilo nielen na kvitnúcich stromoch alebo prilietajúcich bocianoch, ale aj na lyžiarskych strediskách.

Článok pokračuje pod videom ↓

A napriek tomu, že ešte stále trvajú jarné prázdniny a za normálnych okolností by kroky mnohých rodičov s deťmi smerovali na lyžovačku, mnohé zo stredísk svoje brány túto zimu už neotvoria. Informáciu priniesol portál iMeteo.

Už nemajú silu bojovať s počasím

Svoje rozhodnutie muselo prijať napríklad aj stredisko PARK SNOW Donovaly. V priebehu nedele informovalo o tom, že napriek ich snahe od pondelka 4. marca prevádzku v časti Nová hoľa ukončujú, a to napriek ich snahe. Nepriaznivé snehové podmienky sú silnejšie. Záhradište však zostáva otvorené.

Sezónu v sobotu 2. marca ukončili v Monkovej doline, alebo v Pavčinej Lehote a do zlepšenia podmienok prerušili prevádzku aj v Telgárte. Hrúbka snehu sa pohybuje od 20 do 40 centimetrov. Viac majú už len na Roháčoch – Spálenej, Štrbskom Plese, v Tatranskej Lomnici alebo v Jasnej.

Foto: TASR – Milan Kapusta

Nedostatku snehu a vysokým teplotám naďalej odolávajú už len lokality vo vyšších polohách a na severe. Vo Vysokých a Nízkych Tatrách, na Orave, v Malej Fatre.

Podľa iMeteo by sa situácia mohla zlepšiť v stredu a vo štvrtok počas tohto týždňa. Počas týchto dní totižto očakávame ochladenie a snežiť by mohlo už od stredných polôh.

Uložiť článok

Najnovšie články