Foto: twitter (Tuxedo Cowboy)

Je Zem plochá alebo je guľatá? Nasledujúci experiment údajne potvrdzuje prvú možnosť.

Konšpiračné teórie sú odrazom dnešnej doby a prístupe k alternatívnym informáciám, ktoré sa žiaľ často zakladajú na neoverených či vymyslených faktoch. Niekedy ani nevieme, či sa máme na niektorých argumentoch smiať alebo plakať, no väčšinou prevláda tá druhá voľba, a to práve pri pomyslení na to, že niekto takýmto informáciám aj skutočne verí. 11. september, pristátie Američanom na Mesiaci či dokonca chemtrails sú obľúbené konšpiračné témy, ktoré sa pravidelne objavujú a mnohí ľudia sú náchylní výmyslom o týchto témach veriť. V poslednej dobe sa ale do popredia dostáva ešte jedna, snáď najviac neuveriteľnejšia konšpirácia – že naša Zem je v skutočnosti plochá. 

Ak by ste na internete pátrali trochu hlbšie, zistili by ste, že priaznivcov tejto chabej konšpirácie je napodiv dosť. A táto konšpirácia neobchádza iba bežných ľudí. Mnohí máte určite ešte v pamäti vyjadrenie mladej slovenskej speváčky Emmy Drobnej v zábavnom programe, kde pripustila túto možnosť, no vo svete sa tejto teórie vo veľkom zastáva napríklad aj bývalý basketbalista Shaquille O’Neal.

Jeden konšpiračný teoretik a Youtuber – Mr.D.Marble sa rozhodol, že konečne túto teóriu potvrdí. Spôsob na potvrdenie teórie zvolil prekvapivo vedecký. Počas letu zo Severnej Karolíny do Seattlu si v kabíne vybral vodováhu aby sledoval, či pilot bude pootáčať nosom lietadla smerom dole, aby vyrovnával zakrivenie Zeme. Na základe jeho meraní prišiel s informáciou, ktorú by sme od konšpiračného teoretika teda rozhodne „nečakali“: Zem je skutočne plochá.

„Nahral som 23 minút a 45 sekúnd video, počas ktorého sme preleteli 327 kilometrov. Podľa matematického modelu, ktorý vysvetľuje údajné zakrivenie Zemegule, by sme mali zakrivenie kompenzovať. Ako vidíte v mojich meraniach, nič také sa neudialo.“ 

„Pochopte, že gravitácia je stále len teória. Nebráňme sa tomu, čo sme zistili“ dodáva vo svojom videu

Video bolo okamžite zdieľané stránkami, ktoré túto konšpiračnú teóriu vo veľkom šíria. V komentároch video mnohí označujú za dôkaz, že Zem je skutočne plochá a že miliardy ľudí sú zapojení do sprisahania túto „pravdu“ navždy ututlávať.

twitter

Avšak v priebehu tejto diskusie sa začínali zapájať aj ľudia, ktorí oplývajú zdravým rozumom a začali poukazovať na kľúčové nedostatky v experimente.

twitter
twitter

Je smutné, že v dnešnej dobe ľudia čoraz viac veria aj takýmto nezmyslom. Ak by ste si vy chceli overiť, či Zem je naozaj plochá, nie je nič ľahšie. Počas západu Slnka si ľahnite na Zem a počkajte, kým Slnko zájde za horizont. Potom sa postavte, alebo ešte lepšie, prejdite na balkón, napríklad na druhom poschodí a Slnko opäť uvidíte. Avšak všetci pevne veríme, že takéto a podobné dôkazy nepotrebujete a úplne vám vystačia vedomosti zo základnej školy.

Pozri aj: Ufológovia sú vo vytržení. Tento objekt pred Mesiacom pokladajú za dôkaz mimozemského života

interez.sk (Matej Mensatoris), iflscience.com 
Príbehy
0
Komentovať (0)