koso / / Série
DiCaprio, Depp či Will Smith, o tých ste už čítali. Prinášame vám ďalší článok v duchu „známi ľudia, ktorí v sebe skrývajú viac“ a tentokrát sa pozrieme na ženu,...

DiCaprio, Depp či Will Smith, o tých ste už čítali. Prinášame vám ďalší článok v duchu „známi ľudia, ktorí v sebe skrývajú viac“ a tentokrát sa pozrieme na ženu, ktorá sa nám formovala pred očami na filmovom plátne. No ak ju máte len za Hermionu, ste na veľkom omyle. Nebojí sa bojovať za čo verí a inšpirovala mnohých ľudí po celom svete. Emma Watson. Jej celé meno je Emma Charlotte Duerre Watson, narodila sa v Paríži vo Francúzsku a obaja jej rodičia sú právnici. Už odmalička snívala o tom, že bude herečkou a rozhodla sa ísť si za týmto snom. Jej prvým krokom k tomuto snu boli hodiny divadla v Stagecoach Theatre Arts v Oxforde.

gq-magazine.co.uk
gq-magazine.co.uk

Dieťa mnohých talentov

Počas študovania na škole Stagecoach Theatre Arts v Oxforde rozvíjala svoje schopnosti vo veľkom. Najradšej mala predmety ako dejepis, angličtinu a umenie, no nebola fanúšikom matematiky a geografie. Rada spievala, tancovala a hrala v školských divadelných predstaveniach. Tanec ju naozaj bavil a učila sa rôzne štýly, ako breakdance, jazz a moderný tanec.

Giphy
Giphy

Harry Potter odštartoval jej kariéru

Harry Potter: Kameň mudrcov bol prvý film, v ktorom hrala. Nie je bežné, že sa niekomu podarí preraziť hneď s prvým filmom, no Emma mala šťastie, pretože sa stala súčasťou veľkolepej série. Počas študovania na Stagecoach Theatre Arts jej učiteľ poradil, aby išla na konkurz prvého filmu z knižnej série. Už od prvého konkurzu jej prialo šťastie, keďže si ju J.K.Rowling hneď obľúbila a po absolvovaní ďalších siedmych konkurzov rolu Hermiony Grangerovej dostala. Táto rola je zmenila život, v ktorom si získala slávu veľmi rýchlo.

sev.h-cdn.co
sev.h-cdn.co

Nie je to iba Hermiona

Aj keď v roli Hermiony Grengerovej vyrastala pred našimi očami, tak, ako jej kolega Daniel Radcliff, tiež nechce, aby ju každý bral ako Hermionu. Po tom, ako vyšla posledná časť Harryho Pottera v roku 2011, sa odpútala od tejto série a po pár menších projektoch, ako napríklad film My Week with Marilyn a Perks of being a Wolflower/Charlieho malé tajomstvá, k nej prišli väčšie šance. The Bling Ring (2013), film o skupine tínedžerov, ktorí sa vlámali do domov celebrít v Los Angeles, Emma tu stvárnila postavu Nicki. Tento film bol pre ňu dôležitý, pretože už dlho chcela pracovať s režisérkou menom Sofia Coppola. Ďalšiu dôležitú rolu mala vo filme Noe (2014), kde hrala po boku Russela Crowa postavu Ila. V roku 2015 si zahrala vo filme Colonia a v roku 2017 ju uvidíme vo filme Kráska a Zviera/Beauty and the Beast.

telegraph.co.uk
telegraph.co.uk

No Emma sa občas cíti, že jej ľudia úspech neschvaľujú, že si ho nezaslúžila. Tieto veci sa k nej vedia dostať a v rozhovore s GQ povedala, že ju najviac zabolel rozhovor v New York Time z Augusta 2012 s britským žurnalistom menom Will Self, ktorý jej život opísal, ako keby sa jej magicky stal a ona ani nemusela nič urobiť.

#HeForShe

Emma Watson o sebe hrdo prehlasuje, že je feministka a rada sa postaví za to, čomu verí. Aj keď len nedávno oslavovala svoje 26. narodeniny, dokázala už v takto mladom veku spraviť veľký krok pre to, aby bol náš svet rovnocennejší. Je vyslancom dobrej vôle v United Nations Women. V roku 2014 zahájila svojím úctyhodným príhovorom kampaň s názvom HeforShe, ktorá sa zameriava na rovnocennosť mužov a žien. V tejto kampani vyzýva hlavne mužov, aby sa pripojili a bojovali za rovnosť. Tvrdí, že keď je niekto feminista, nemal by sa za to hanbiť: “Ak ste za rovnocennosť mužov a žien, ste feminista. Je mi ľúto, že vám to musím povedať, ale ste.“.

oystermag.com
oystermag.com

Je posadnutá denníkmi

Každý má nejaké to hobby a Emma je jednou z tých, ktorí majú radi veci na poriadku, na čo jej slúžia jej denníky a zápisníky. V rozhovore pre magazín Rookie povedala “Vždy som zbierala a uschovala si veci, ktoré ma zaujímali a vždy sa mi páčili denníky. Musím mať aspoň 10 typov denníkov, ktoré využívam. Mám svoj osobný denník, mám denník, kde si píšem svoje sny, mám denník na jogu, potom mám jeden na ľudí, ktorých som stretla a čo mi povedali (napríklad rady, ktoré mi dali), jeden musím mať na prácu, teda herectvo… Pomáha mi to dostať z hlavy myšlienky a bezpečne ich spracovať, niektoré veci sú príliš osobné na to, aby som to niekomu hovorila.”

V dennej show Ellen Degeneres povedala, že si všetky svoje staré denníky odkladá. A má celkom dobrý nápad, možno z nich raz napíše knihu o svojom živote.

bidnessetc.com
bidnessetc.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)