Foto: Flickr (Heisenberg Media)

Šéf spoločností SpaceX a Tesla, Elon Musk, spravil k prvému aprílu krutý fór na vlastnú adresu.

Nemal však ďaleko od toho, aby sa mu to stalo osudným. Na svojom twitteri Musk uverejnil správu, že jeho spoločnosť Tesla skrachovala. Konkrétne v znení: „Tesla skrachovala. Napriek intenzívnej snahe získať peniaze, vrátane masového predaja veľkonočných vajec, musím s ľútosťou oznámiť, že Tesla fatálne skrachovala. Je tak skrachovaná, že tomu nemôžem uveriť.“ Ako žart samozrejme toto tvrdenie nemôžeme odsudzovať, na druhej strane, Tesla to má v poslednej dobe skutočne nahnuté.

Práve preto by tento fór nemusel byť tak ďaleko od pravdy. Aj napriek tomu, že posledná veta jasne hovorí, že ide len o vtip, o malú chvíľu na to, Musk uverejnil ďalší tweet, ku ktorému pripojil aj fotografiu. Na tej recesisticky držal nápis „bankwupt,“ čo je skomolenia slova „zbankrotovaný“ a vyzeral na nej viac než zle. Tiež ju doplnil o text: „Šťastný nový mesiac,“ čo v podstate hovorí za všetko.

Elonove tajnostkárstvo a sklony k veľkým odhaleniam by však zo skúsenosti mohli tvrdiť aj pravý opak. Keby ste do Tesly investovali slušné množstvo, asi by ani vás v nedeľu ráno takýto oznam nepotešil. Portál Metro zároveň uviedol, že akcie pred obchodovaním spoločnosti padli o 2,5%. Okolo Tesly to tak teraz poriadne vrie. Je jasné, že (zatiaľ) neskrachovala, no stať sa môže čokoľvek a každý vie, že táto automobilka nie je plusová.

Zároveň spôsobila veľké nepokoje aj nedávna nehoda auta značky Tesla, v ktorom zahynul inžinier firmy Apple. Spoločnosť potvrdila, že autopilot bol v čase nehody zapnutý, avšak vodič po niekoľkých upozorneniach nereagoval na to, že má prebrať kontrolu nad vozidlom. Šesť sekúnd pred haváriou neboli na volante jeho ruky detekované. Problémy však spôsobujú aj iné kauzy.

Netreba zabúdať na to, že o Teslu Model 3 je tak veľký záujem, že spoločnosť nestíha autá vyrábať. Aj to jej však spôsobuje veľké straty a preto by mal Elon nabudúce pouvažovať nad tým, aké vtipy adresuje širokej verejnosti. Pokiaľ máte sklony k pyromanstvu, nežartujete predsa o tom, že vašim susedom náhodou vyhorel byt.

Pozri aj: Bohaté deti (opäť) nevedia, čo od dobroty. Kontroverzné video slečny v kožuchu, pózujúcej pri medveďovi, vyvolalo vlnu protestov

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články