foto: lastartupprize (flickr.com)

/ 134 / Lukáš Mužla
Všetko najlepšie Elon Musk!

Elon Musk sa narodil presne pred 46 rokmi v Juhoafrickej Pretórii. Z domu odišiel ako 17-ročný, najmä preto, aby sa vyhol povinnej vojenskej službe. Bez väčšej podpory rodičov sa presťahoval do Kanady, kde začal navštevovať Kráľovskú univerzitu. Neskôr získal štipendium na Pennsylvánskej univerzite, kde vyštudoval najskôr ekonómiu a potom fyziku.

Z Elona Muska sa stal vizionár a génius, ktorý náš svet mení k lepšiemu. Na svedomí má mnoho projektov, ktorých perspektíva prekvapila mnoho odborníkov po celom svete. Napriek tomu, že niektorí považujú jeho tvrdenia len za prázdne slová, Musk nám pravidelne dokazuje, že to so svojimi plánmi myslí skutočne vážne. Pozrime sa ale teraz na to, ako vyzerá jeden obyčajný deň v jeho živote.

Zakladateľ spoločnosti Tesla a SpaceX zvyčajne trávi celý svoj pracovný týždeň vo svojich dvoch spoločnostiach. V priebehu piatich minút sa snaží obliecť a najesť sa. Preskakuje zbytočné telefónne hovory a tiež zbytočné e-maily, pri ktorých by strácal produktivitu.

Musk začína svoj deň tak ako mnoho ostatných pracujúcich ľudí. Začína pracovať okolo 7:00 ráno. Musk zvyčajne preskakuje raňajky. Príležitostne sa zastaví na tak dlho, aby si stihol spraviť rýchlu kávu alebo omeletu.

Tesla Chairman Elon Musk

Jedna vec, na ktorú si vždy urobí čas, aj keď má toho veľa, je sprchovanie. Sám raz povedal, že je to jeho typický zvyk, ktorý vždy robí.

Akonáhle je Musk už hore a pripravený posúvať svet vpred, začne sa riadiť podľa svojho nasekaného kalendára, ktorého rozvrh je rozdelený po 5 minútach. Musk je tiež známy svojím workoholizmom, kedy sa práci venuje 85 až 100 hodín týždenne.

Big Day for Elon Musk

Žiadne dva dni nie sú pre Muska rovnaké. V pondelok a piatok trávi čas v SpaceX v LA. V utorok, v stredu a vo štvrtok pracuje v Tesle. Portál Quartz odhaduje, že v Tesle pracuje v priemere 42 hodín týždenne a v SpaceX pracuje 40 hodín týždenne. Musk tiež povedal, že zvyčajne trávi niekoľko hodín aj prácou na neziskovom projekte umelej inteligencie OpenAI.

Cez víkend tiež, samozrejme, čas nestráca. V sobotu zvyčajne zostane ešte v SpaceX a v nedeľu sa snaží tráviť čas so svojimi piatimi synmi. Často ale musí byť online a písať e-maily a venovať sa popri času s rodinou aj práci. Multitasking je kľúčovou súčasťou stratégie Muska, ktorý takto dokáže pracovať čo najviac hodín.

Aby si Musk udržal svoj pracovný deň na uzde, vynecháva väčšinu telefonátov. Tiež uprednostňuje používanie nejasnej e-mailovej adresy, ktorá zabráni ľuďom spamovať jeho doručenú poštu.

OnInnovation Interview: Elon Musk

Musk nestráca s jedením skoro žiadny čas. Svoj obed si zoberie na stretnutia a dokáže ho do seba nahádzať za 5 minút. Pokiaľ ide o nápoje, jedným z jeho favoritov je Diet Coke. Portál CBS predtým informoval o tom, že preferuje francúzsku kuchyňu, grilovanie a whisky.

Elon sa tiež snaží držať v kondícii, a preto navštívi posilňovňu aspoň raz alebo dvakrát týždenne.

Napriek svojmu zaneprázdnenému životu tiež venuje dostatok času čítaniu. Niektoré jeho obľúbené tituly zahŕňajú fantastickú klasiku „Pán prsteňov“, biografie inovátorov ako Benjamin Franklin a Albert Einstein, a obskurnú 87-ročnú históriu o slávnych dobrodruhoch nazvaných „Dvanásť proti bohom“.

Pozri aj: Počas cesty na Mars budeme hrať hry, pozerať filmy a jesť v reštaurácii. Elon Musk ukázal, ako bude vyzerať ďalšia kapitola ľudstva

Startitup.sk, businessinsider.com


Komentovať (0)