Foto: TESLA

Tesla chce otvárať nové európske pobočky, v pláne je aj Slovensko.

Americký výrobca elektromobilov Tesla chce v roku 2020 otvoriť niekoľko pobočiek vo východnej Európe, napríklad aj na Slovensku, uviedol šéf automobilky Elon Musk.

„Dúfam, že začiatkom budúceho roka otvoríme pobočky na Slovensku, v Chorvátsku, Srbsku a vo väčšine východnej Európy,“ uviedol Musk na Twitteri. Dodal, že konečne sa dostanú Tesly do krajín, odkiaľ pochádzal sám vynálezca Nikola Tesla, podľa ktorého sú pomenované. Tesla mal srbských rodičov a narodil sa v dedine Smiljan blízko mesta Gospič v dnešnom Chorvátsku.

Tesla má aktuálne desiatky predajní v celkom 17 krajinách Európy. Najbližšie k našim hraniciam sa pobočka Muskových elektromobilov nachádza v susednom Rakúsku. V zozname európskych pobočiek Tesly sa zatiaľ nenachádza ani jedna z krajín V4, východnej Európy či Balkánskeho polostrova. Prvú predajňu na európskom kontinente otvorila spoločnosť ešte v roku 2009 v Londýne.

Foto: Archív TASR/AP

Spoločnosť Tesla bola založená v roku 2003 a rýchlo sa stala priekopníkom vo vývoji elektromobilov budúcnosti. Prvým modelom bola Tesla Roadster, ktorý nasledoval obľúbený Model S. Najnovším prírastkom je Tesla Model 3, luxusný sedan, ktorého cena začína na 35-tisíc amerických dolároch.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )