Lukáš Mužla / / Zaujímavosti
A Kind Of Storm (EP + Singles) by Elections In The Deaftown Galéria


Žáner: Indie rock
Mesto: Považská Bystrica

Pätica chalanov z Považskej Bystrice a okolia začala ako jednoduchá tanečná indie gitarovka, postupne však do svojej tvorby začala vnášať vplyvy iných štýlov ako sú postpunk či shoegaze. Na podkladoch poctivých basových liniek a špinavého zvuku vytvárajú melancholické piesne ozvláštnené skreslenými gitarami a klávesovými plochami.

Elections In The Deaftown sú Lukáš Zdurienčík (spev, gitara), Lukáš Harvánek (gitara, vokály), Juraj Hariš (basgitara, vokály), Martin Husarik (syntetizárory, vokály) and Ľuboš Šamaj (bicie).

Svojpomocne vo svojej skúšobni-štúdiu nahrali zatiaľ dve EPs: Novšie A Kind Of Storm a staršie Bits and Pieces. V súčasnosti dokončujú nové pesničky, ktoré budú podľa ich slov ešte viac temné a shoegazeové a mali by sa čoskoro objaviť na ich debutovom albume.

Elections In The Deaftown sa predstavili na festivaloch Pohoda, Rock For People, Creepy Teepee, Indirekt v Chorvátsku, Grape či Waves Bratislava a odohrali niekoľko klubových koncertov v Rakúsku, Maďarsku, Nemecku, Česku a na Slovensku.

A Kind Of Storm

Vypočuť a kúpiť album

 [youtube ZWMtw5MiRPA 720 410] [youtube Wk3LxB2Iqe0 720 410] 

GalériaKomentovať (0)