Foto: Warner Music Gold (YouTube)

Elán vydáva pieseň s videoklipom, ktorá siaha ďaleko za hranice chápania aktuálnej situácie v spoločnosti.

Skupina Elán, ktorá pôsobí na slovenskej scéne už viac ako polstoročie, zverejnila včera nový videoklip k piesni s názvom Bulvárne krysy. Viac ako rok a pol po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, skupina Elán vo svojom klipe unáša novinára, ktorému neskôr mieri Jožo Ráž na hlavu pištoľou. 

Od februára 2018 prešlo už takmer 20 mesiacov. Na vraždu novinára Jána Kuciaka však Slovensko ani zďaleka nezabudlo, práve naopak. Vďaka stále ďalším skutočnostiam a novým zisteniam, ktoré sa investigatívnym novinárom darí dostávať na povrch, ako aj postupujúcemu vyšetrovaniu polície,  je brutálna vražda v Mači stále jednou z najdiskutovanejších a najcitlivejších spoločenských tém.

Hudobná skupina Elán to ale zrejme podobne nevníma. Na YouTube len včera zverejnili svoju novú pieseň s videoklipom, ktorým chce frontman skupiny Jožo Ráž zrejme poslať novinárom veľavýznamný odkaz. A napriek tomu, že na konci videoklipu kapela upozorňuje, že ich nová pieseň je namierená výlučne na bulvárne médiá, celý počin sa nachádza ďaleko za hranicou akceptovateľnosti.

„Bol som príliš dlho dobrý, nemajú ma preto radi.  Perom ničia za pár drobných,  obyčajní hnusní smradi,“ začína text piesne Bulvárne krysy v ktorom Elán útočí na novinárov bulvárnych médií. „Ľahko plodia bludy, asi ich to baví, nasierať ľudí,“ komentuje skupina prácu novinárov v refréne.

Viac ako samotný text je však zarážajúci samotný videoklip. V ňom dá Elán uniesť niekoľkých novinárov či fotografa, ktorí zbierajú na Joža Ráža konpromitujúce materiály. Novinárov unášajú maskovaní muži, nakoniec sa všetci stretávajú v starej budove. Jožo Ráž pristupuje zrejme k šéfredaktorovi a na hlavu mu namieri zbraň. Scéna pripomínajúca popravy Islamského štátu končí výstrelom Patejdla z hračkárskej vodnej pištole. Skupina sa pobaví a nepochopený videoklip končí.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )