Foto: TASR - Dano Veselský

Obvinený sa dnes opäť postaví pred sudcu.

Dušan Dědeček, ktorý minulý rok zabil na autobusovej zastávke na Zochovej piatich ľudí, sa dnes opäť postaví pred sudcu. Existuje tak reálna možnosť, že bude prepustený na slobodu, informujú TVNoviny.

Sudca musí po obžalobe od prokurátora rozhodnúť, či bude Dědeček stíhaný väzobne, alebo na slobode. Dnes ho tak čaká výsluch. Sudca bude o prípade rozhodovať na neverejnom pojednávaní, za zatvorenými dverami.

Hrozia mu desiatky rokov väzenia

Dědeček čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo až doživotie. Väzobne stíhaný je od októbra 2022 pre dôvodnú obavu z pokračovania v trestnej činnosti.

Obvinený pod vplyvom alkoholu šoféroval vlani 2. októbra neskoro večer auto, ktoré narazilo v centre Bratislavy do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených.

Podľa predbežných znaleckých posudkov mal vodič Dušan Dědeček mať na tachometri rýchlosť 140 kilometrov za hodinu, ktorá sa v čase nárazu znížila na 110. Odborníci dôkladne preverovali dostupné kamerové záznamy a viackrát sa vrátili na miesto nehody.

Uložiť článok

Najnovšie články