Foto: Unsplash

Tento trik doteraz využívalo množstvo dovolenkárov.

Prídete na pláž a zistíte, že všetky ležadlové miesta sú už dopredu obsadené uterákmi, no nikto na nich neleží. Overený trik dovolenkárov sa však v populárnom chorvátskom letovisku zaradil medzi pokutované priestupky.

Článok pokračuje pod videom ↓

Po príchode k moru si uvedomíte, že počet obsadených ležadiel a stoličiek sa ani zďaleka nerovná počtu ľudí na pláži. Ťah so skorším obsadením miesta bol, samozrejme, rokmi overený a zariadil to, že keď ste na miesto prišli aj o pár hodín neskôr ako ostatní, ležadlo na vás doslova čakalo.

Pokuta vo výške 200 eur

V letovisku Novi Vinodolski, ktoré sa nachádza na severe Chorvátska, sa však miestne úrady rozhodli tento zvyk prerobiť na priestupok. Ak kontrolóri nájdu obsadené ležadlo, ktoré ešte len „čaká“ na svojho dovolenkára, dotyčný bude čeliť pokute vo výške 1 500 kún, teda necelých 200 eur, píše portál TV Noviny.

Zamestnanci pôjdu okolo 6:00 ráno po pláži a všetky predmety na obsadenie ležadiel vezmú do skladu, pričom majitelia si ich môžu kedykoľvek vyzdvihnúť.

Foto: Unsplash

„Sú tu hromady a hromady starých handier či starých vankúšov. Vlani si veci prišlo vyzdvihnúť len 39 ľudí, pretože väčšinou tam nechajú nejaké staré veci,“ uviedol Toni Juranič z miestneho magistrátu.

Novi Vinodolski je zatiaľ prvým letoviskom s týmto prísnym rozhodnutím, no očakáva sa, že v budúcej sezóne sa k nemu pripojí napríklad aj Baška Voda.

Najnovšie články