foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Leto je tu a spolu s ním aj poriadna nálož dobrej energie a kvalitnej hudby.

No a čo sa spája s dobrou energiou a kvalitnou hudbou. Veľmi správne, letné hudobné festivaly. My sme boli prítomní na Pohode 2018 a preto vám podávame rýchly report z prvej ruky. Samozrejme, že sme sa po príjazde, tradične nevyhli kolóne ani dlhému státiu v rade. No to je niečo, čo prosto musíte obetovať a veruže výsledok skutočne stál za to.

foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Akonáhle sme dali dokopy stany, bol čas vyraziť obzerať areál. Ten je presne tak, ako každý rok bohatý nie len na atrakcie, ale aj na množstvo stánkov s delikátnym jedlom a samozrejme pivom. Veľkým množstvom piva. Pre fanúšikov tohto chmeľového zázraku máme dobrú správu. Namiesto dlhého čakanie v rade si môžete zakúpiť “pivnú kartu” a vychladený Urpiner si zo suda načapujete sami.

Pokiaľ ste však aj vy zavítali na Pohodu 2018, čapovanie vlastného piva rozhodne nebolo, ani pre vás hlavným lákadlom. Ako sme už spomenuli, stánkov s so špičkovými fast foodmi je tu viac než dosť. V prípade, že vás zmohne hlad, môžete si vyberať spomedzi tradičnej slovenskej kuchyne, štandardných či špeciálnych hot-dogov, burgrov a samozrejme ázijského jedla.

Nehovoríme však o gastro festivale, ale u hudobnom festivale. I keď široké spektrum občerstvenia je vždy len plusom. Po posilnení sme zamierili na náš prvý koncert. Billy Barman a dievčatá zo Sľuku otvorili druhým koncertom Pohodu 2018 skvelou náladou a mimoriadnym vystúpením, ktoré by mal každý vidieť na vlastné oči. Za západu Slnka odohrali svoj koncert a nadšený dav sa nezabudol odmeniť poriadnym potleskom.

foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Od slovenskej hudby však naše kroky smerovali k hlavnému stagu. Tu nás zaliala neopísateľná atmosféra, ktorú vytvoril Ziggy Marley so svojou skupinou a vokalistkami. Nesmieme zabudnúť aj na oslavujúce publikum, ktoré z jeho vystúpenia doslova jasalo. A za interez môžeme s istotou povedať, že Ziggy predviedol vystúpenie hodné svojho mena. Medzi jeho hitmi sa objavilo aj niekoľko piesní Boba Marleyho, ktoré len zdôraznili atmosféru festivalu a fakt, že je naozaj “na pohodu”.

foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Po koncerte reggae hviezdy však prišiel na rad ďalší z headlinerov. Na koncert ikonického zoskupenia Chemical Brothers sa ľudia zoskupovali už hodinu vopred. Krátko pred koncertom sa napätie dalo krájať. To následne vyústilo v ohromný výbuch špičkovej elektronickej hudby a ohromujúcej svetelnej show, ktorá nám vyrazila dych. Po boku dídžejov sa na pódiu objavili aj dvaja gigantickí roboti, ktorí dosahovali do výšky minimálne 6 metrov.

foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Vystúpenie to bolo naozaj geniálne. Obrovské kulisy Chemical Brothers len podčiarkli veľkoleposť ich vystúpenia a toho, že sme ich mali takmer na dosah. Pohoda 2018 otvorila svoje brány naozaj efektne a my sa nemôžeme dočkať pokračovania a ďalších koncertov. O ďalšom priebehu vás budeme informovať, takže zostaňte naladení.

A keď chcete vidieť, ako to vyzerá na Pohode práve teraz, nezabudnite sledovať naše “storíčka” na Instagrame @interezsk.

Všetky fotografie si pozri v našej galérii

0
Uložiť článok
Komentovať