foto: YouTube, Twitter

Psie mäso vo Vietname je žiaľbohu obľúbenou pochúťkou. Toto video ukazuje tragickú skutočnosť, ktorá sa ukrýva za týmto bláznovstvom.

Väčšina našincov by nad jedlom pripravenom zo psa asi ohrnula nos. My našťastie považujeme psov predovšetkým za domácich miláčikov, hoci sa i u nás nájdu ľudia, ktorí nemajú problém priviazať ich na metrovú reťaz. O Vietname, krajine paradoxov, sme vás informovali pred nedávnom. Mnohí tejto, inak sympatickej krajine, vyčítajú predovšetkým rozmáhajúci sa obchod so psím mäsom. Tieto desivé zábery ukazujú naozaj desivú skutočnosť. 

Za každým týmto bezbradným psíkom je smutný majiteľ, ktorému ukradli domáceho miláčika. To, že sa vo Vietname kradnú psi vo veľkom, pričom sa predávajú miestnym reštauráciám, nie je žiadne tajomstvo. No video, ktoré zachytáva kamión plný ukradnutých psov, je naozaj silná káva. Ukazuje na pálčivosť tohto problémov, ktorý naozaj treba riešiť.

Desiatky psov natlačených v tesných klietkach

Ťažko sa na nich pozerá, však? Našťastie týchto psíkov vypustili aktivisti, ktorí bojujú za práva tých najbezbradnejších. Inak by ich čakal rovnaký osud, ako milióny ďalších psov. Zobrali by ich na bitúnok, kde by ich prekrmovali, aby nabrali na hmotnosti. Po vykŕmení by ich zabili a dopravili do miestnych reštaurácií.

Niektorí obchodníci sa však zaobídu aj bez formalít. Psov rovno odvezú do reštaurácií, kde ich čoskoro servírujú na stôl spokojným zákazníkom. Šokujúce video bolo natočené v meste Hue, pričom keď sa pozrieme bližšie na psy, zistíme, že majú obojky. To svedčí o tom, že ich jednoducho ukradli.

Uvaria ich zaživa

Človek je schopný tých najlepších vecí, i tej najväčšej krutosti. Niektorí „kuchári“ zájdu tak ďaleko, že psov začnú variť zaživa. Veria tomu, že potom je ich mäso oveľa chutnejšie. To, že psi sú živé tvory, je to posledné, na čo by mysleli.

Dôležitým krokom, ktorý by pomohol ukončiť utrpenie obrovského množstva psov, je prestať kupovať pochúťky zo psieho mäsa. Tam, kde nie je dopyt, nemá zmysel pripravovať jedlo, o ktoré nikto nemá záujem. Toto je samozrejme dlhá a náročná cesta. Mnoho miestnych totiž to verí poverám o čarovnej sile psieho mäsa, ktorá je samozrejme len mýtus.

„Mnoho miestnych si myslí, že tvrdé psie mäso urobí z muža silného chlapa. Veria, že konzumácia psieho mäsa zvyšuje libido u mužov, dokonca z neho vraj môžu získať silu a adrenalín. Preto psov pred smrťou strašia a burcujú,“ tvrdí Michele Brown, riaditeľka charity Fight Dog Meat, ktorá bojuje proti obchodu so psím mäsom. 

Šokujúce video, ktoré sa podarilo natočiť aktivistom, síce charita natočila už v roku 2016, no pred pár dňami sa ho rozhodla zverejniť, aby ukázala, že ide naozaj o obrovský problém. Toto video je veľmi cenné, pretože väčšina pašerákov prepravuje psov v noci, no asi mali priveľmi naponáhlo. Treba len dúfať, že týmto problémom sa konečne začnú viac zaoberať i miestne orgány.

Pozri aj: Prežila holokaust, teraz ju ubodali a upálili. 85-ročná babička bola brutálne popravená v jej vlastnom byte

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)