Foto: Instagram.com/lua.planter

Keď sme boli deti, takmer všetci sme sa snažili rodičov presvedčiť, aby nám kúpili tamagoči.

Starostlivosť o malé digitálne zvieratko však bola náročnejšia, ako sa na prvý pohľad mohlo zdať a mnohí to vzdali alebo im zvieratko zahynulo. Avšak kto mal tamagoči, bol frajer a dnes sa do módy vracajú nielen kúsky odevu, ale napríklad aj takéto vynálezy. Ako píše portál Ladbible, v tomto prípade nehovoríme o digitálnom zvieratku, ale o rastline, ktorá by vám dala jasne najavo všetky svoje potreby.

Vekom prichádza túžba po zeleni

Ako deti sa väčšina z nás o rastliny príliš nezaujíma, vekom sa však naše záujmy a preferencie menia a nejeden z nás postrehne, že zrazu sa bojíme odísť na týždeň z bytu. Máme totiž výčitky svedomia, že by to rastliny neprežili. Je to však pochopiteľné, rastliny nás učia zodpovednosti a zároveň dodajú príbytku útulnosť.

Dokážete sa postarať o domáceho miláčika?

Okrem toho, ak premýšľate nad domácim zvieratkom, rastlina je skvelým prvým krokom, ktorý vám pomôže overiť svoje schopnosti. Rastlina totiž nijak nevie dať najavo, čo jej práve chýba alebo čoho má prebytok, postarať sa o ňu preto môže byť náročné. Ak niečo nie je v poriadku, zvyčajne to zistíme, až keď rastlina vyschne alebo začne hniť a vtedy je už na záchranu vo väčšine prípadov neskoro.

Lua vám povie, ako sa rastlina cíti

To sa však teraz môže zmeniť. Trojica vynálezcov sa totiž rozhodla, že vyrobia špeciálny črepník, ktorý vám ukáže, ako sa vaša rastlinka práve cíti. Črepník dostal pomenovanie Lua a rastlinu premení na tamagoči aj vďaka vysmiatej tvári zobrazujúcej sa na displeji. Stránka IndieGoGo uvádza, že cieľom črepníka je rastlinu premeniť na komunikujúceho domáceho miláčika a Lua vďaka zabudovaným senzorom dokáže vyjadriť až 15 rôznych emocionálnych stavov.

Starostlivosť bude hračkou

Tamagoči mení výraz tváre na základe toho, či je pôda v črepníku dostatočne vlhká, či má rastlina dosť svetla, ale aj na základe toho, či je teplota v miestnosti pre rastlinu ideálna. Ak chcete mať doma rastlinku vybavenú takýmto črepníkom, stačí, ak si do mobilu nainštalujete aplikáciu, prezradíte, aký kvet ste si zadovážili a aplikácia vytvorí QR kód, ktorý Lua prečíta.

Črepník si zakúpite už v decembri tohto roka

Na základe údajov o druhu rastliny s vami bude Lua komunikovať a napovie vám, kedy potrebuje viac vody, menej tieňa či viac živín. Rastlina sa tak premení z dekorácie na domáceho miláčika, ktorý sa vami bude komunikovať a robiť vám spoločnosť. Odhaduje sa, že výroba črepníka Lua sa vo veľkom rozbehne približne v decembri tohto roka. Čo si o nápade myslíte vy?

ladbible
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )