Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne...

Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Doteraz sme vám ukázali už mnoho a väčšinu nájdete v tomto odkaze. Dnes pre vás máme poriadne ťažkú úlohu, s ktorou sa celkom určite potrápite. Ide o obrázkovú hádanku. Ponúkneme vám jeden obrázok a položíme vám niekoľko otázok. Odpovede na ne nájdete na priloženom obrázku. Nebude to však vôbec jednoduché. Budete musieť zapojiť všetok svoj um a dôvtip, vidieť to, čo je na prvý pohľad skryté a vôbec nie jasné. Ste pripravení potrápiť si hlavu?

Nech sa páči, tu je obrázok, ktorý je vlastne hádankou. Poriadne si ho prezrie. Každý jeden detail. Pod obrázkom nájdete otázky a úlohy, ktoré treba vyriešiť.

lod hadanka

Tu je teda séria 6 úloh, na ktoré musíte nájsť odpoveď. Pri odpovedi sa neponáhľajte, všetko si radšej dobre premyslite. Nie vždy musí byť všetko tak, ako to na prvý pohľad vyzerá. Pripravení?

Ktorým smerom sa plaví loď?

Ktoré ročné obdobie je znázornené na obrázku?

Je rieka (alebo zátoka) v mieste, kde sa plaví loď, plytká alebo hlboká?

Ako ďaleko je loď od prístavného móla?

Na ktorom brehu sa nachádza mólo? Na pravom alebo na ľavom?

Ktorá časť dňa (ráno, poludnie, večer) je na obrázku znázornená?

Tak si teda poriadne utrieďte svoje myšlienky. Správne odpovede nájdete na druhej strane článku.


0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )