Foto: Pixabay

Viete, správne určiť, akou menou sa platí v jednotlivých štátoch sveta?

Kým Slovensko v roku 2009 nevstúpilo do Eurozóny, vždy keď sme vycestovali za hranice, museli sme si zmeniť naše koruny za menu príslušného štátu, do ktorého sme cestovali. Tým, že teraz máme euro, tento cestovateľský problém sa čiastočne odstránil. Avšak stále aj v Európe nájdeme mnoho štátov, kde s eurom v obchode nepochodíme. Preto sme sa rozhodli otestovať vaše znalosti z toho, ako poznáte rôzne meny európskych, ale aj svetových štátov. V 15 otázkach vám ku každej otázke ponúkneme tri možnosti a vašou úlohou bude určiť správnu menu, ktorý daný štát používa. Pri niektorých otázkach sa nedajte zmiasť použitým obrázkom a považujte ich za ilustračné. Prajeme vám veľa úspechov pri riešení kvízu.

Veríme, že na našu „nultú“ a zahrievaciu otázku v titulke článku ste odpovedali správne, keďže u našich severných susedov sa platí poľským zlotým.

Navštívte tiež našu sekciu kvízov a otestujte sa aj z iných testov.

Akou menou sa platí vo Švédsku?

Pixabay

Aj keď je Švédsko súčasťou EÚ, nie je členom Eurozóny. Preto Švédi platia korunou. Za jedno euro by ste v banke dostali približne 10 švédskych korún.

Pozri aj: Tento kvíz zvládne na 100% iba ten, kto dokonale pozná Slovensko Dokážete rozlíšiť, či sa tieto miesta nachádzajú na Slovensku?