co film

Keď pohár trpezlivosti pretečie, treba konať.

Traja zjavne nahnevaní a vytočení dôchodcovia sa potom, čo im ich bývalý zamestnávateľ oznámil, že z našetrených dôchodkov nič nedostanú, rozhodli zobrať svoju nie príliš ružovú budúcnosť do vlastných rúk. Po náročnej fyzickej a taktickej príprave si navzájom vyrobia alibi a s podporou osoby, ktorá podľa očitých svedkov „niesla zjavne známky profesionality“, sa rozhodnú vykradnúť banku!

Článok pokračuje pod videom ↓

To, že to bola úspešná lúpež dokazuje nielen široká publicita, ale i jej filmová podoba, ktorá razantne vstúpila do slovenských kinosál.

Willieho, Joea a Ala, stvárňuje špička súčasnej americkej hereckej scény Morgan Freeman, Michael Caine a Alan Arkin. Týchto dobrosrdečných Brooklynčanov spája dlhoročné priateľstvo a v živote by ich nenapadlo, že raz vylúpia banku.

Dôchodkový a úverový systém im podrazili nohy a boli presvedčení, že nemajú čo stratiť. Na staré kolená v sebe objavia schopnosti majstrov zločinu a odhodlanie vstúpiť na šikmú plochu. Hodia sa do riskantných, neznámych a zvláštne vzrušujúcich vôd zločinu, prestrojení a útekov. Navzájom si vytvoria alibi, premyslia dokonalú lúpež a sú rozhodnutí vziať si čo im patrí, aj keby to mala byť posledná vec, ktorú v živote urobia. Navyše so šarmom a láskavým humorom.

TS Continental Film

Najnovšie články