Foto: TASR/AP

Ak návštevníci nesplnia nové podmienky budú po príchode do krajiny musieť absolvovať povinnú karanténu.

Rakúsko v úsilí o spomalenie šírenia nového variantu koronavírusu omikron sprísnilo podmienky pricestovania do krajiny. V prípade absolvovania dvoch dávok alebo prekonania covidu treba aj negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín.

Do Rakúska sa už len tak ľahko nedostanete

Od dnešného dňa (pondelok 20. decembra) bude prekročenie hranice podmienené predložením dokladu o úplnom očkovaní proti koronavírusu alebo prekonaní ochorenia COVID-19. Oznámilo to v piatok rakúske ministerstvo zdravotníctva. Ľudia, ktorí túto podmienku nesplnia, budú musieť po príchode do Rakúska nastúpiť do karantény.

Foto: SITA/AP

Izolácii možno predísť iba na základe aktuálneho PCR testu alebo dokladu o absolvovaní posilňovacieho očkovania. Povinnosť sa nevzťahuje na tehotné ženy a osoby, ktoré sa nemôžu nechať zaočkovať zo zdravotných dôvodov. Osobitné pravidlá platia aj pre deti.

„Sprísnené pravidlá vstupu znamenajú veľkú záťaž najmä pre ľudí, ktorí cestujú do zahraničia počas vianočných sviatkov. Práve v tomto čase sú však nevyhnutné, aby sa zabránilo šíreniu omikronu v Rakúsku,“ uviedol minister zdravotníctva Wolfgang Mückstein.

0
Uložiť článok
Komentovať