Lucia Mužlová / / LifeHacking
Viete, čo sa tento rok nosí? Veľké „statement“ náhrdelníky vystriedali jemnejšie šperky s príveskom a hitom tohtoročnej sezóny sú náhrdelníky zložené z kryštalických guličiek. Samozrejme si takéto...

Viete, čo sa tento rok nosí? Veľké „statement“ náhrdelníky vystriedali jemnejšie šperky s príveskom a hitom tohtoročnej sezóny sú náhrdelníky zložené z kryštalických guličiek. Samozrejme si takéto náhrdelníky alebo náramky môžete zakúpiť v obchodoch, ale čo takto skúsiť ich vyrobiť doma? V nasledujúcom návode si ukážeme, ako si jednoducho vytvoriť jedinečný náhrdelník aj doma. Môže to byť skvelý darček pre kamarátku, maminu či dcéru, ale takisto to bude skvelý módny doplnok aj pre vás.

guličky1
biglike.com

Čo potrebujeme na výrobu: farebné alebo číre sklenené guľôčky, plech na pečenie, misku, lepidlo, kocky ľadu, kovové komponenty na navliekanie (zakúpite v kreatívnych potrebách) a vhodnú niť, resp. šnúrku, na ktorú budete guličky navliekať.

guličky4
biglike.com

Postup je naozaj veľmi jednoduchý a zvládne ho doma každý. Najskôr si predhrejeme rúru na 180 °C a guličky poukladáme na plech. Pečieme ich približne 20 až 25 minút.

guličky2
biglike.com

V miske si pripravíme vodu s ľadom. Uistite sa, že voda vnútri je naozaj ľadová. Následne vyberieme plech s guličkami z rúry a kým sú horúce, nasypeme ich do ľadovej vody. Rozdiel teplôt spôsobí, že guličky vnútri popraskajú ale ich hladký povrch sa zachová.

guličky3
biglike.com

Takto ste vytvorili kryštálovú štruktúru vo vnútri guličky. Následne na povrch guličiek popriliepajte kovové komponenty. Potom už len stačí počkať, kým lepidlo uschne a môžete začať navliekať.

guličky5
biglike.com
guličky6
biglike.com

Je na vás, akú formu zvolíte, kreativite sa medze nekladú. Takisto si môžete vytvoriť aj náušnice, čelenky, alebo iné doplnky, prípadne si jednoducho vytvorte doma nejakú dekoráciu na stôl. 

0
Komentovať (0)