Axel F/Vevo

Matej Mensatoris / / News
Pamätáte si na Crazy Frog? Tento zvuk má už 20 rokov.

Pamätáte sa na ten zvuk? „Ring ding ding ding ding a ring ding ding dingdemgdemg a ring ding ding ding ding ring ding baa-baa ring ding ding ding ding a ring ding ding dingdemgdemg a ring ding ding ding ding a bram ba am baba weeeeeee.“ Každému z vás sa určite v mysli zjavil notoricky známy žabiak na imaginárnej lietajúcej motorke, ktorý napodobňuje zvuk motora. Je tomu ťažko uveriť, no tento zvuk, ktorý mnohých ľudí svojho času maximálne vytáčal, má už 20 rokov. 

Zvuk vytvoril v roku 1997 študent Daniel Malmedahl, keď sa snažil napodobniť zvuk spaľovacieho motora.

Daniel nahral zvuk „Crazy frog“ a umiestnil ho na svoju webovú stránku. Potom Daniela oslovila švédska televízia, ktorá ho požiadala aby zvuk predviedol v jednej z relácií.

Prešlo niekoľko rokov a v roku 2003 vytvoril Erik Wernquist animovaného žabiaka a pridal k nemu tento známy zvuk. Animácia okamžite vzbudila pozornosť a keďže v tom čase boli v kurze rôzne zvonenia na mobil, zvuk sa rýchlo ujal a dostal pomenovanie „Crazy frog“.

V roku 2005 vytvoril Axel F z Crazy Froga remix, ktorý sa stal jedným z najúspešnejších singlov roka.

Crazy Frog sa stal hitom a číslom jedna vo Anglicku, Švédsku, Austrálii, Belgicku, Francúzsku, Írsku, Novom Zélande, a tiež vo Švajčiarsku. A baví ľudí dodnes. Alebo tiež rozčuľuje, všetko zaleží na poslucháčovi.

Pozri aj: Mestské holuby zaplavili celý Facebook. Čo stojí za týmto nezvyčajným fenoménom?

interez.sk (mmm), theladbible.com


Komentovať (0)