dailydot.com

Matej Mensatoris / / News
Zachytili ste už tento nový fenomén na Facebooku?

Ak pravidelne využívate funkcie Facebooku naplno, určite neuniklo vašej pozornosti, že medzi nálepkami sa objavila kolekcia nových obrázkov. Tie sa týkajú jedného zvieraťa, ktorého mnohí mestskí obyvatelia považujú za „lietajúceho potkana“. Je totiž všeobecne známe, že mestské holuby nepatria medzi tie najhygienickejšie stvorenia, no v mnohých prípadoch sa stali trvalou súčasťou centier viacerých miest. A teraz sa stali aj súčasťou Facebooku. 

Tento fialový holub sa volá „Trash Dove“. Trash znamená odpad či smetie a Dove je anglické označenie pre holuba. Autorom tohto holuba je umelkyňa Syd Weiler. Tá ho vytvorila už v septembri 2016 a dokonca naživo vysielala, ako ho kreslila. Vtedy však Trash Dove nevzbudil veľkú vlnu záujmu, a všetko nasvedčovalo tomu, že tento „Popolnicový holub“ upadne medzi tisícky podobných ilustrácií, ktoré sa nachádzajú na internete.

Avšak tento krivý holub si na svoju chvíľu na výslní chvíľu počkal. Keď sa dostal do Thajska, tam vzbudil veľký záujem a tento mestský popolnicový holub zažil vzkriesenie, ako bájny fénix z popola. Trash Dove sa totiž objavil vo verzii, kde držal thajskú vlajku, čím si ho mnohí Thajčania okamžite zamilovali.

imgur.com

Na úspech tohto holuba, ktorý náramne pripomína návštevu heavymetalového koncertu, zareagoval aj Facebook a vytvoril z neho nálepky. Tie sa tešia veľkému úspechu a pri pozeraní komentárov na Facebooku, skôr či neskôr na nejakého narazíte.

i0.kym-cdn.com

Prečo sa ale z Trash Dove stala taká senzácia? To nikto z určitosťou nevie. Podľa thajským médií za komentovaním takouto nálepkou stoja osamelí muži, ktorých trápi neopätovaná láska. Neskôr vznikla dokonca petícia, ktorá chcela „chudáka“  krivého fialového holuba zakázať.

i1.kym-cdn.com

Podľa nás ale v jeho využívaní nestojí neopätovaná láska, ale jednoduchá a milá grafika a zaujímavý nápad, ktorý z neho urobil internetovú senzáciu. V každom prípade, nech je to ako chce, teraz keď ho na Facebooku zbadáte, už budete vedieť, aký príbeh stojí za touto netypickou okrídlenou nálepkou.

Pozri aj: 10 skutočne užitočných funkcií Facebooku, ktoré vám uľahčia život, no doteraz ste ich nepoužívali

interez.sk (mmm), androidportal.sk
0
Komentovať (0)