travel.ifeng.com

Alexandra Geletová / / Svet
Na Novom Zélande sa nachádza veľmi zvláštna a zaujímavá geotermálna pamiatka, plná zelenej, možno až trochu zapáchajúcej vody, ktorá vyzerá úplne ako z rozprávok či komixov.

Naša Zem, to je neuveriteľne čarovné miesto a dokazuje nám to takmer neustále. Na planéte nájdete plno zaujímavostí, nad ktorými častokrát len krútime hlavou, ako niečo také mohlo vôbec vzniknúť. Inak tomu nebude samozrejme ani v tomto prípade. Nový Zéland je už pre svoju nádhernú prírodu a scenérie po celom svete poriadne známy a už nejaký ten čas láka mnoho turistov, ktorí si vychutnávajú všetky poklady, ktoré ponúka. Medzi ďalšie veci, ktorými by sa mohol Nový Zéland pochváliť, je aj táto geotermálna pamiatka s elektricky neónovou farbou, ktorá dostala pomenovanie Diablov kúpeľ.

Diablov kúpeľ sa nachádza v oblasti Waiotapu (čo v preklade znamená “posvätné vodopády”), je známa geotermálna oblasť na južnom konci, vo vulkanickej zóne Nového Zélandu o rozlohe 18 kilometrov štvorcových. Vzhľadom k dramatickým geotermálnym podmienkam pod zemou sa v tejto oblasti nachádza vskutku veľa geotermálnych prameňov. Takmer všetky žiaria až nadpozemskými farbami a každoročne tak lákajú tisícky turistov. Aj takéto farebné pramene môžu byť dôkazom, že kúzla existujú. Návštevník sa pri prechádzke po celom tomto areáli  môže pokochať pohľadom na mnoho jazier, ktoré sú sfarbené neobyčajnými farbami. Oblasť má veľmi dlhú históriu a pre turistov vystupuje pod názvom, ktorý ju dokonale vystihuje: “Wai-O-Tapu Thermal Wonderland”.

adventureborn.net

A práve tam niekde, medzi všetkými výriacimi sa a bublajúcimi prameňmi sa nachádza aj jeden, ktorý je svojim výzorom hádam najpokojnejší, no rozhodne patrí medzi tie najzaujímavejšie. Len čo vám na toto jazero padne zrak, hneď sa budete chcieť pozrieť bližšie. Zelená, až takmer elektrická farba vody, ktorá pôsobí úplne ako tá z rozprávok či komixov, totiž zaujme každého. Bazén plný tejto tekutiny sa nachádza v miernom poklese a bol vytvorený pravdepodobne vďaka masívnej erupcii z podzemia. Ľudia si preto výhľad na tento neobyčajný skvost vychutnávajú zhora, kde ho vidieť v plnej svojej kráse.

travelblog.org

Ak ste už chystali plavky, tak vás určite sklameme. Neobyčajne jasné zelené sfarbenie nemá toto jazero len náhodou. Farba je spôsobená kúskami síry, ktoré sa vznášajú na hladine. A práve sírovodík je zdrojom tých “nádherných” pachov a vôní, s ktorými musí počítať nejeden návštevník, keďže všade to tam tak trochu zapácha.

besttravelreview.com
besttravelreview.com

Aj napriek pomenovaniu je Diablov kúpeľ a ostatné jazerá v celej oblasti veľmi obľúbenou a vyhľadávanou atrakciou pre rodiny s deťmi alebo aj bežných turistov, ktorí sa chcú na vlastné oči presvedčiť, aká nádherná, farebná a zaujímavá dokáže niekedy byť príroda.

surfingtheplanet.com

Pozri aj: Eil Malk: Uprostred ostrova v Palau sa nachádza neobyčajné jazero, do ktorého by ste nemali odvahu vstúpiť

interez.sk (Alexandra Geletová), atlasobscura.com


Komentovať (0)