Foto: maxxetto

Taliansky fotograf Massimo Bietti vytvára počas ciest po svete úžasné fotografie.

Zábery od talianskeho fotografa Massima Biettiho musia chytiť za srdce každého. Jeho jedinečné fotky majú v sebe nezameniteľnú emóciu a silu. Aj keď sú jeho špecialitou portréty, aj iné fotografie, ktoré môžete vidieť na Instagrame, zachytávajú jedinečnú atmosféru miest, ktoré práve navštívi.

V čase písania tohto článku sa Massimo nachádzal na Islande, no aj napriek tomu Interezu ochotne poskytol informácie o svojej tvorbe. Súčasťou jeho portrétov sú aj fotografie detí z mnohých svetových krajín, ktoré počas ciest navštívil. Z nich vznikla a postupne sa rozšíruje jedinečná fotoséria.

Massimo pre Interez povedal, že prvú fotografiu urobil v Nepále a bolo to dievčatko na hojdačke v roku 2016. Fotka bola tiež ocenená talianskym vydaním časopisu National Geographic.

Foto: maxxetto

Fascinovalo ho, ako si dievča užíva hru na veľkej hojdačke, uchvátila ho tá jednoduchosť a zábava, ktorá prúdi z tohto momentu. Rovnako tak hodnotí aj fotku bangladéšskeho chlapca s podomácky vyrobeným autíčkom z plastovej fľaše.

Foto: maxxetto

Hovorí, že k fotografovaniu po celom svete ho podnietilo zachytávanie emócií a rozmanitosti, ktorá je ďaleko od homologizácie a globalizácie tých “najšťastnejších miest”.

Pri otázke, ktoré fotografie má najradšej, hovorí o portréte chlapca z Etiópie s modrými očami. Pre túto jeho jedinečnosť je chlapec očierňovaný už od útleho detstva. Rozhodol sa preto žiť na ulici.

Foto: maxxetto

Pozrite si ďalšie jeho fotografie detí: 

Južný Sudán

Foto: maxxetto

Rusko

Foto: maxxetto

India

Foto: maxxetto

Madagaskar

Foto: maxxetto

Etiópia

Foto: maxxetto

Kambodža

Foto: maxxetto

Etiópia

Foto: maxxetto

Viac skvelých fotografií nájdete v galérii:

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )