Ilustračná foto: Pixabay

Aj tento prípad ukazuje, že očkovanie má veľký zmysel.

Delta variant nového koronavírusu stále spôsobuje nový strach z neukončovania pandémie. Supernákazlivá delta dokáže infikovať oveľa rýchlejšie ako pôvodný variant. Zaujímavý prípad šírenia delty najnovšie pochádza z Austrálie. 

Očkovanie ich ochránilo

Zdravotnícke orgány v Novom Južnom Walese nedávno zistili, že 24 z 30 hostí na párty malo nedávno pozitívny test na nový koronavírus a následnou analýzou sa zistilo, že ide o variant delta. Hostia sa zúčastnili párty na predmestí Sydney. Nenakazilo sa iba 6 ľudí, a jedine týchto šesť bolo aj plne očkovaných, uvádza portál IFL Science.

Zdôrazňujeme, aké dôležité je očkovanie. Ani jeden z 24 ľudí nebol očkovaný,povedal v pondelok večer novinárom minister zdravotníctva Brad Hazzard.

Minister dal jasný odkaz ľuďom: “Dajte sa očkovať.

Foto: SITA

Austráliu trápi delta

Austrália sa predtým relatívne dobre vyrovnala s najnovšou vlnou pandémie, avšak variant delta ich zasiahol a počty novo infikovaných raketovo vystrelili. Niet divu, delta je infekčnejšia a agresívnejšia. Tiež tlmí účinnosť vakcín, aj keď je očkovanie stále vysoko účinné najmä ako prevencia pred hospitalizáciou. Stále však chráni aj pred nakazením, ako ukázal tento prípad.

Vzhľadom na delta variant, WHO odporúča aj plne zaočkovaným nosiť rúška, aj keď napríklad v USA Centrum pre prevenciu chorôb uviedlo, že plné zaočkovaní už nemusia nosiť rúška ani v interiéroch.

0
Uložiť článok
Komentovať