Foto: TV Markíza (reprofoto)

Psychológovia majú s učiteľmi konzultovať, čo sa stalo a ako zvládnuť tému šikany v triedach.

Vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky začal v prípade napadnutia 11-ročného dievčaťa v Miloslavove ďalšie trestné stíhanie vo veci úmyselného trestného činu ublíženia na zdraví spáchaného na chránenej osobe v súbehu s úmyselným trestným činom výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva.

Informovala o tom bratislavská polícia vo svojom profile na sociálnej sieti. V prípade, že sa v priebehu vyšetrovania preukáže podozrenie aj zo spáchania iných trestných činov, bude vyšetrovateľ postupovať v zmysle zákona a začne trestné stíhanie aj voči nim.

Vyšetrovaním prípadu týkajúceho sa napadnutia maloletého dievčaťa, ku ktorému došlo 2. januára v areáli objektu bývalého družstva v obci Miloslavov, sa v súčasnosti zaoberajú policajti Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Tí si vec na základe výberovej príslušnosti prevzali v piatok 7. januára od Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci, ktoré viedlo prvotné vyšetrovanie tohto prípadu.

Do školy mieri krízový tím

Do školy v Miloslavove, v ktorom malo prísť k napadnutiu 11-ročného dievčaťa, nastupuje v pondelok krízový tím zložený zo psychológov. S učiteľmi majú konzultovať, čo sa stalo a ako zvládnuť tému šikany v triedach. Následne bude krízový tím hovoriť o situácii v každej triede. Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) o tom informoval na sociálnej sieti. Rezort podľa neho tiež komunikoval s riaditeľkou. Štátna tajomníčka Svetlana Síthová sa v utorok (11. 1.) tiež zúčastní na zasadnutí rady školy.

Minister odsúdil čin, ku ktorému došlo v Miloslavove. Mrzí ho medializácia, bulvárnosť a zneužitie sociálnych sietí na šírenie agresivity a ďalšieho nepokoja v krajine. „Snahou celého ministerstva je, aby sa žiaci vrátili do škôl, kde sa okrem svojich učiteľov a učiteliek, spolužiakov a spolužiačok stretnú s porozumením, pochopením a podporou,“ skonštatoval.

Apeluje na to, aby diskusia neskĺzla k skratkovitým riešeniam a obvineniam, kde sa jednoducho za vinníka a aj riešenie označuje buď škola, rodina, sociálne siete, alebo iné faktory. „V týchto prípadoch ide o kombináciu množstva faktorov,“ poznamenal.

Uložiť článok

Najnovšie články