Foto: YouTube.com/Netflix

Netflix zhodnotil, že nastal čas spoznať ďalších 13 dôvodov prečo.

Prvá séria teengerského seriálu z dielne streamovacej služby Netflix rozpútala po celom svete hotovú hystériu.

Príbeh o stredoškoláčke, ktorá si kvôli šikane a následnému znásilneniu siahla na vlastný život rozpútala kontroverzné diskusie nielen o týchto témach, ale aj o negatívnom vplyve seriálu na súčasnú generáciu mládeže. Rodičia volali po zrušení 13 Reasons Why hneď po prvej sérii. Netflix si však objednal aj druhú a po úspechu tej aj tretiu sériu. Tá sa, ako informuje portál Comming Soon, na platformu vráti už koncom tohto mesiaca.

Seriál 13 Reasons Why poznajú aj slovenskí fanúšikovia. Gigant medzi streamovacími službami svoj seriál založil na rovnako populárnej knižnej predlohe rovnakého mena od autora Jaya Ashera. Keďže samotný autor pokračovanie svojej úspešnej novely nikdy nevydal, boli tvorcovia pri druhej sérii nútení si príbeh vymyslieť. A rovnako to bude aj pri tej, ktorej sa dočkáme už 23. augusta.

Samozrejme, po úspechu prvej série, sa úspech tej druhej, ktorú Netflix zverejnil v roku 2018, dal viac-menej očakávať. Streamovacia služba, vzhľadom na to, že tvorcovia vo finále poslednej epizódy vložili veľký cliffhanger, 13 Reasons Why obnovila aj na tretiu sériu. O tej sa dlho nič nehovorilo, až doposiaľ. Tvorcovia vydali vôbec prvý trailer a vyzerá to, že udalosti v obľúbenom seriáli naberú nečakaný spád. Upútavku si môžete pozrieť nižšie.

Ako upútavka naznačila, niekto zabil Brycea Walkera a hlavní hrdinovia budú pátrať po tom, kto. Samozrejme, podozrivých vzhľadom na udalosti v predchádzajúcich sériách môže byť hneď niekoľko, keďže Bryce nebol práve ukážkovou postavou a bol to práve on, kto mohol za to, že si Hannah v prvej sérii siahla na život.

Podľa anotácie, ktorú zverejnil portál Coming Soon, nás v tretej sérii čaká časový skok a v deji sa posunieme o osem mesiacov neskôr. Okrem toho, že budeme odhaľovať, čo sa dialo po tom, čo partia hlavných hrdinov pomohla zachrániť celú školu pred vystrieľaním, ktoré plánoval spáchať Tyler (Devin Druid), tiež zistíme, že obľúbený člen futbalového tímu a hlavný zlosyn seriál – Bryce Walker (Justin Prentice) – záhadne zmizol.

Okrem traileru aj obnovenie na 4. sériu

Netflix fanúšikov seriálu nepotešil len zverejnením prvého traileru a dátumu premiéru všetkých trinástich epizód 13 Reason Why. Zároveň totiž oznámil, že si objednal aj štvrtú sériu, ktorá bude jeho finálnou. Príbeh štúdentov z Liberty High sa teda v roku 2020 definitívne uzavrie.

V tretej sérii sa vrátia staré známe tváre. Uvidíme Dylana Minnetta (Clay), Brandona Flynna (Justin), Alishu Boe (Jessica), Christiana Navarra (Tony), Milesa Heizera (Alex), Rossa Bultera (Zacha) a aj nové tváre.

Chýbať však bude predstaviteľka hlavnej hrdinky z prvých dvoch sérii – herečka Katherine Langford (Hannah), ktorej príbeh sa nadobro uzavrel.

Na pozícii hlavného tvorcu a scenáristu aj naďalej zostal Brian Yorkey, takže 13 Reasons why by si mal udržať kvality nastavené v prvých dvoch príbehoch. Rovnako nezmenené zostávajú aj pozície výkonných producentov. Popri Joyovi Gornmanovi sa vráti aj Mandy Teefey, Kristen Laiblin, Tom McCarthy, Steve Golin aj speváčka Selena Gomez.

0
Uložiť článok
Komentovať