Foto: MovieStillsDB

Existuje len málo seriálov, ktoré by si získali viac slávy a pozornosti, ako práve seriál Priatelia.

Ide o seriál, ktorý si právom vyslúžil názov kultový. Milujú ho mladí i starí, muži aj ženy a to aj napriek tomu, že posledný diel bol odvysielaný ešte v roku 2004. Nejaký čas sa pošuškávalo o obnovení natáčania a aj keď sa tak nestalo, máme pre fanúšikov dobré správy. Stránka Travel and Leisure uvádza, že už tento rok budete môcť navštíviť centrum diania.

Priatelia oslavujú 25 rokov

Vysielanie seriálu Priatelia (Friends) odštartovalo v roku 1994. Znamená to, že hlavné postavy oslavujú tento rok 25. výročie. Tvorcovia sa rozhodli, že túto udalosť oslávia vo veľkom a prizvú si k tomu aj fanúšikov. Iste viete, že Rachel, Ross, Monica, Chandler a Joey boli blízki susedia a všetci nažívali v bytoch v centre New Yorku. Najčastejšie sa na obrazovkách objavovali byty, v ktorých žili Monica s Rachel a Chandler s Joeym.

Byt s rekvizitami nájdete v Soho

Od 8. septembra do 9. októbra budete môcť jeden z týchto bytov navštíviť, konkrétne ten, v ktorom spolu žili zo začiatku Monica a Rachel. Vstupné pre jednu osobu bude predstavovať 29,50 dolárov a byt sa bude nachádzať v newyorskej časti Soho. Nájdete v ňom všetko, čo si z desiatich rokov vysielania pamätáte – teda aj kostýmy a rekvizity. Súčasťou bytu bude aj obchod s tematickými suvenírmi a navštíviť ho budete môcť sedem dní v týždni, vždy od 10 hodiny ráno do 10 hodiny večer.

Pod taktovkou WarnerBros. a Superfly

Udalosť sponzorujú spoločnosti WarnerBros. Superfly a lístky bude možné zakúpiť vopred už od 2. augusta na stránke friends25popup.com. Predpokladá sa, že oslava sa bude tešiť nemalému úspechu. Napriek tomu, že prvá epizóda bola odvysielaná pred 25 rokmi, mnohí si radi pozrú Priateľov ešte aj dnes, aj keď už nejeden divák videl všetkých desať sérií hneď niekoľkokrát.

Herci sa vracajú domov

Samozrejme, miesto činu si prídu pozrieť aj hlavné postavy a Courtney Cox, ktorá hrala Monicu, dokonca uverejnila video, v ktorom sa prihovára fanúšikom z miesta, kde sa nahrával výhľad na vonkajšiu časť budovy, v ktorej priatelia žili. Na svojom Instagrame fanúšikom napísala: „Dobrú noc, priatelia, idem domov.“.  Courtney v rozhovore pre magazín People dodáva, že ľudia sa jej často pýtajú na remake seriálu. Aj keď by ho mnohí s radosťou prijali, seriál Priatelia mal byť seriálom o tom, ako si skupinka 30-ročných priateľov hľadá cestu životom. Iste si teda viete predstaviť, že remake by už jednoducho nebol tým pravým orechovým.

travelandleisure
0
Uložiť článok
Komentovať