Matej Mensatoris / / Now U Know
Pri nákupe potravín sa mnohí riadime vlastnými kritériami a predstavami. Pre niekoho je rozhodujúca značka, pre iných cena alebo pôvod. Niekedy je však obtiažne dopátrať sa k týmto...

Pri nákupe potravín sa mnohí riadime vlastnými kritériami a predstavami. Pre niekoho je rozhodujúca značka, pre iných cena alebo pôvod. Niekedy je však obtiažne dopátrať sa k týmto informáciám. Našťastie toto sa netýka vajec, na ktorých si mnohí z nás radi pochutíme. Určite ste si už všimli, že na každom vajci z obchodu je vytlačený akýsi číselný kód. Viete čo znamená?

Vďaka nemu sa o obyčajnom vajci môžeme dozvedieť skutočne veľa. Po prečítaní článku zistíte, čo tieto kódy znamenajú a ako sa v nich vyznať.

svssr.sk
svssr.sk

Ako prvý znak je číslo od 0 do 3, ktoré označuje spôsob chovu. Tento údaj je pre toho, kto sa zaujíma o životné podmienky nosnice, kľúčový. Jednotlivé číslice znamenajú:

0 – ekologická poľnohospodárska výroba

1 – chov vo voľnom výbehu

2 – chov na podlahe

3 – chov v obohatených klietkach

Z týchto čísiel vyplýva, že čím nižšie číslo, tým mala nosnica pre ňu prirodzenejšie a príjemnejšie podmienky. Ak teda máme v chladničke vajce, ktorého číselný kód začína napr. 0SK, tak si môžeme byť istý, že sliepka žije vo výborných podmienkach a má šťastný život. Naopak, ak sa číslo začína 3SK, tak potom sliepka žije v klietke, čo pre ňu rozhodne nie sú ideálne podmienky.

s1151.photobucket.com/
s1151.photobucket.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)