foto: Lionsgate

Horory skutočne nie sú žáner pre každého, no nájdu si svojich skalných fanúšikov.

Avšak aj ten, kto horory veľmi nemusí, iste pozná klasiky, ako napríklad Osvietenie, Votrelca, Mlčanie jahniat a mnoho ostatných. Dokážete si však spomenúť na mená, režisérov a iné zaujímavosti týkajúce sa práve tých najslávnejších hororov? Ak si trúfate, otestuje svoje vedomosti v našom najnovšom kvíze.

Ak vás kvíz zaujal, navštívte našu sekciu testov.

Kto bol režisérom filmu Osvietenie?

Twitter

Film Osvietenie v hlavnej úlohe s Jackom Nicholsonom je srdcovou záležitosťou mnohých divákov, aj keď autor knihy, Stephen King, s filmovou verziou príliš spokojný nebol. Režisérom filmu z roku 1980 je kultový režisér Stanley Kubrick.

V ktorom roku vznikol prvý diel filmu Votrelec?

Twitter

Niekoľkodielna sága Votrelec sa preslávila najmä tým, že vykreslila budúcnosť ľudstva na inej planéte v celkom inom svetle, než na aké boli diváci dovtedy zvyknutí. Prvý diel série, ktorá sa pravidelne dostáva do rebríčka medzi tie najlepšie horory, vznikol v roku 1979 pod taktovkou 20th Century Fox.

Ako sa volal vrah, ktorý inšpiroval postavu Buffalo Billa vo filme Mlčanie jahniat?

wikipedia

Ako inšpirácia pre postavu Buffalo Billa poslúžil slávny sériový vrah Ed Gein. Okrem tejto postavy inšpiroval aj vznik filmu Psycho či Texaský masaker motorovou pílou.

Ako sa volá démon vo filme Vyháňač diabla?

Wikipedia

Vo filme Vyháňač diabla je Regan MacNeilová posadnutá démonom, ktorému sa hovorí Pazuzu. Ide o súčasť babylonskej mytológie, kde Pazuzu bol kráľ démonov vetra a syn boha Hanbi.

Ako sa volá hlavná postava filmu Psycho?

Wikipedia

Hlavnú postavu vo filme Psycho z roku 1960 si zahral Anthony Perkins a volala sa Norman Bates.

Ako sa volá ikonická bábka z filmu Saw?

Wikipedia

Vedeli ste, že bábka z filmu Saw mala meno? Volala sa Billy a keď s ňou tvorcovia filmu James Wan a Leigh Whannell a leteli v lietadle, zaplatili jej letenku, aby mala vlastné sedadlo.

Na akej škole sa odohráva dej filmu Carrie z roku 1976?

Twitter

Carrie patrí medzi sfilmované klasiky spod pera Stephena Kinga. Film bol natočený v roku 1976 a dej sa odohrával na strednej škole Bates High. Názov odkazuje na film Psycho a hlavnú postavu Normana Batesa.

Kde sa natáčal film Hostel?

Facebook/ Hostel

Film Hostel sa síce nedočkal tých najvyšších hodnotení, no natáčal sa bližšie, ako by ste sa možno nazdávali, a to konkrétne v Prahe.

Aký hmyz je súčasťou hlavnej postavy Candymana v rovnomennom filme?

Facebook

Tony Todd alebo Candyman bol miestnymi ľuďmi znetvorený a ponechaný napospas včelám. Keď sa o tom v rámci svojho výskumu dozvie študentka Helen, stane sa z neho vraždiaca legenda.

Koľko dverí bolo zničených pri natáčaní najslávnejšej scény z filmu Osvietenie?

imdb

Nahrať scénu, kde Jack Torrance rozbíja sekerou dvere, muselo byť poriadne náročné. Aby boli tvorcovia absolútne spokojní, zničených bolo až 60 dverí.

Pozri aj: Dnes je medzinárodný deň rómskeho jazyka. Ako dobre poznáte reč, ktorou sa hovorí vo všetkých kútoch planéty?

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )