Voľný pád

Foto: Pixabay.com

Iste sa už aj vám niekedy snívalo, že padáte z veľkej výšky.

Strhli ste sa zo spánku a ťažko sa potom opäť zaspávalo. Voľný pád sa s nami dokáže zahrať už v našich snoch, čo sa však s ľudským telom deje, keď skutočne padá z veľkej výšky?

Vedeli ste, že ročne zomrie na následky pádu takmer pol milióna ľudí? Aj keď sa telo z mnohých poranení dokáže zázračne zotaviť, predsa len nezvládne úplne všetko. Rekordmankou je Vesna Vulovic, ktorá prežila pri páde lietadla dopad z výšky 10 160 metrov. Dnes sa však nebudeme venovať dopadu, ale tomu, čo sa s ľudským telom deje počas samotného padania z veľkej výšky, či už pri zoskoku z lietadla alebo napríklad pri adrenalínovom bungee jumpingu. Viac už v našom najnovšom videu.

Ak vás láka zažiť niečo podobné na vlastnej koži, ale netrúfate si vyskočiť z lietadla z výšky niekoľkých kilometrov a padať naozajstným voľným pádom, určite vyskúšajte veterný tunel Hurricane Factory v Liptovskom Mikuláši. Vďaka Interez.sk získate zľavu 10% na všetko a budete môcť prežiť zážitok na celý život. Stačí ak využijete pri objednávke kód INTEREZ Viac informácií o Hurricane Factory nájdete tu

Video vzniklo v spolupráci s Hurricane Factory
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )