foto: YouTube

Čínskym farmárom sa dnes pri ceste do práce naskytol dychberúci pohľad. Na poli ich totiž čakala obrovská kostra "skutočného" draka.

Obyvatelia obce Zhangjiakou v severočínskej provincii Hebei, zväčša farmári, sa prebudili do úplne obyčajného dňa, no potom, ako vyšli pracovať na neďaleké polia, si razom uvedomili svoj omyl. To ráno bolo neobyčajné kvôli bezmála 20 metrov dlhej kostre, ktorá na nich čakala na poli. Šokovaní ľudia ihneď kontaktovali svoje rodiny, známych, políciu, skrátka všetkých, koho mohli, aby sa okamžite išli pozrieť na niečo úžasné – na kostru skutočného draka. Ako sa však na miesto prichádzali ďalší ľudia, mnohým z nich bolo už na prvý pohľad jasné, že tu niečo nesedí.

Kostru mŕtveho „draka“ objavenú miestnymi roľníkmi, mnohí z nich považujú za nevyvrátiteľný dôkaz o existencii tohoto mýtického stvorenia. Prečo by aj nie, však má všetko, čo podľa nich takáto kostra mala mať – dve malé ruky trčiace zo strednej časti kostry zužujúcej sa do ohybného chvostu a na opačnom konci pretiahnutú lebku, ktorá síce zreteľne pripomína tú kravskú, no to je asi iba náhoda.

Krídla by ste tu hľadali iba márne, draci v tradičnej čínskej mytológii totiž, na rozdiel od tých v západnej mytológii na lietanie nepoužívajú krídla. Jednoducho totiž „plávajú“ vzduchom, pričom vlnením pripomínajú hada pri plazení sa po zemi. Alebo presne ako v leveli na čínskom hrade z hry Crash Bandicoot.

draconian.com

Všetky tieto anatomické zhody tak dokázali mnoho dedinčanov presvedčiť o autenticite nálezu, a že sa de facto pozerajú na skutočné pozostatky mýtického tvora. Video, ktoré tento nález dokumentuje, už zhliadlo cez desať miliónov ľudí. A ako sa dalo čakať, netrvalo dlho, kým si ľudia na internete spočítali dve a dve a prišli k záveru, že je to jasný podvrh.

Niektorí ľudia sa dokonca rohodli celé video detailne rozanalyzovať, čím dospeli k nie príliš prekvapivým záverom. Na základe videozáznamu jednoznačne identifikovali dračie rebrá v skutočnosti ako ovčie a hlavu ako kravskú.

Podľa názoru väčšiny, ku ktorému sa samozrejme prikláňame aj my, sem bola táto kostra umiestnená pod rúškom noci neznámym vtipkárom alebo umelcom. Ten sa zatiaľ k svojmu mimoriadne populárnemu dielu neprihlásil, no vzhľadom na obrovský rozruch po celom internete, ktorý svojou „inštaláciou“ spôsobil, je to už zrejme iba otázka času.  Na oficiálne vyjadrenie miestnych autorít sa síce ešte stále čaká, no už teraz môžeme s istotou predpoveď, ktorému názoru dajú za pravdu.

A čo si o tomto náleze myslíte vy? Dajte nám vedieť svoj názor v komentári.

Pozri aj: Tento prešľachtený kôň pripomína skôr kreslenú postavičku či karikatúru. Veterinári pri pohľade na neho, dvíhajú varovný prst

dailymail.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )