Foto: MovieStillsDB

Tarantino odmietol upraviť Vtedy v Hollywoode pre čínsky trh.

Americký režisér a scenárista Quentin Tarantino odmietol upraviť svoj nový film Vtedy v Hollywoode pre čínsky trh. Vyjadril sa tak po tom, čo začali týždeň pred tamojším zverejnením snímky robiť problémy čínski cenzori. Podľa magazínu The Hollywood Reporter režisér zaujal stanovisko „ber alebo nechaj tak“. Film mal prísť do čínskych kín 25. októbra.

Produkčná spoločnosť Sony Pictures Entertainment od Číňanov žiadne vysvetlenie nedostala. Špekuluje sa však, že dôvodom nevôle čínskych úradov by mohlo byť Tarantinovo zobrazenie majstra bojových umení Brucea Leeho, ktorý bol čínskeho pôvodu.

Foto: MovieStillsDB

Quentin Jerome Tarantino je držiteľom Oscara za scenár kultovej snímky Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994). Na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied ho nominovali tiež za réžiu tohto filmu a za scenár a réžiu snímky Nehanební bastardi (2009).

V roku 2013 si na konto pripísal Zlatý glóbus a Oscara za scenár westernu Divoký Django (2012). Okrem toho má na konte aj filmy Gauneri (1992), Jackie Brownová (1997), Kill Bill (2003), Kill Bill 2 (2004), Osem hrozných (2015) a segment Auto zabijak projektu Grindhouse (2007), pričom sa podieľal aj na snímkach Štyri izby (1995) a Sin City – mesto hriechu (2005).

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )