cnn

Stella / / News
Vieme, že Čína je jedna z najmocnejších krajín tohto sveta. O čo sa pokúša tentokrát?

Čína stavia živú repliku Titanicu vo vnútrozemí krajiny viac ako 1 200 kilometrov od mora. Keď bude dokončená, má merať 269 metrov a široká má byť dvadsaťosem metrov. Bude zahŕňať verné kópie pôvodných prvkov Titanicu, ako napríklad tanečnú sálu, divadlo, bazén a izby. 

Replika bude postavená ako súčasť rozvoja cestovného ruchu a bude čiastočne financovaná vládou v čínskej provincii Sichuan. Plán projektu bol schválený už pred dvoma rokmi, ale stavebné práce sa začali iba niekoľko týždňov dozadu.

cnn
cnn

„Keď sa skutočný Titanic potopil, nikto nepoznal jeho pravé plány, ktoré boli použité pri výstavbe. Mnoho plánov našlo cestu do rúk zberateľov alebo sa stratili. Strávili sme mnoho rokov zbieraním týchto plánov z mnohých kútov sveta. Nakoniec sa nám podarilo získať väčšinu z nich,“ povedal Su Shaojun, jeden z finančných podporovateľov tohto projektu.

cnn
cnn

A chcete vedieť koľko ich tento projekt vyjde? Celková cena sa má vyšplhať na približne jednu miliardu yuanov, čo je 145 miliónov dolárov.

Čínsky Titanic nie je jediný pokus o obnovenie potopeného zaoceánskeho parníka. Austrálsky magnát Clive Palmer chcel rovnako v tomto roku začať pracovať na replike lode Titanic II. Avšak jeho projekt musel byť minimálne na dva roky odsunutý a austrálske médiá uviedli, že firma prestala na projekte úplne pracovať.

[youtube wBCLtpzNAbI 720 410]

Páči sa vám táto myšlienka nového Titanicu? Myslíte si, že sa im to podarí?

Pozri aj: Ako sa v skutočnosti potopil slávny Titanic? Táto krásna simulácia ti ukáže, ako to na lodi vyzeralo

interez.sk (Stella K.), cnn.com


Komentovať (0)