Foto: TASR - Martin Baumann

K fyzickej potýčke poslankýň Romany Tabák a Bittó Cigánikovej došlo 23. septembra v bratislavskom podniku.

Nezaradený poslanec a predseda strany Život – Národná strana (Život-NS) Tomáš Taraba vyzval poslankyňu za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Janu Bittó Cigánikovú (SaS), aby odstúpila z funkcie predsedníčky Výboru Národnej rady (NR) SR pre zdravotníctvo.

„V mene asi drvivej väčšiny kolegov parlamentu by som chcel pani Cigánikovú vyzvať, aby sa vzdala funkcie, pretože je nedôstojné, aby sa nadránom mlátila v baroch. Dehonestuje to celý parlament,“ povedal Taraba dnes počas 72. schôdze NR SR. Filip Kuffa (Život-NS) na sociálnej sieti dodal, že ak Cigániková neodstúpi, v októbri podajú návrh na jej odvolanie.

K potýčke došlo v piatok

K fyzickej potýčke poslankýň Romany Tabák (klub Sme rodina) a Bittó Cigánikovej došlo 23. septembra v bratislavskom podniku. Bittó Cigániková tvrdí, že Tabák ju začala najprv verbálne napádať. „Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká „inteligencia“ reprezentuje svojich voličov v parlamente. Myslela som, že keď si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú, čo stvára, sa ukľudní. Opak bol však pravdou,“ napísala poslankyňa za SaS na svojom verejnom profile na sociálnej sieti.

Cigániková skončila na pohotovosti

Tabák ju podľa jej slov začala ťahať za vlasy a fyzicky napádať. Potom odišla. „Po chvíli sa vrátila, aby mi sediacej bez slova vrazila taký úder do hlavy, aký len tenistka vie dať pravačkou,“ tvrdí Bittó Cigániková. Tým sa potýčka skončila a Tabák odišla. Bittó Cigániková išla na druhý deň podľa svojich slov na pohotovosť s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku.

Tabák úder priznala

Romana Tabák vidí incident inak. Tvrdí, že zahnala sa na ňu Bittó Cigániková a strhla jej šiltovku. Mrzí ju, že sa dala vyprovokovať a uštedrila poslankyni úder. Zároveň ju vyzvala, aby absolvovala test na drogy. Polícia dnes 27. septembra prijala trestné oznámenie v súvislosti s fyzickou potýčkou poslankýň parlamentu Jany Bittó Cigánikovej a Romany Tabák. Pre agentúru SITA to potvrdila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková.

Najnovšie články