ladbible.com

Stella / / News
Ako je možné cestovať do Sydney a ocitnúť sa v Kanade?

Všetci poznáme, aké letiská vedia byť. Všade sú samé rady ľudí, vždy musíte svoju príručnú batožinu vybaľovať a dať ju do malých plastových vrecúšok a musíte sa pozerať, či náhodou nebudete meškať. To je len zopár z vecí, ktoré sa nám počas pobytu“ na letisku môžu stať.

Väčšina ľudí si letenky objednáva na poslednú chvíľu, lebo práve vtedy sú celkom lacné. To isté si povedal aj Holanďan Milan Schipper, ktorý vždy sníval o tom, ako raz navštívi svoj vysnený kút Zeme – Austráliu. A teraz sa mu tento sen mal splniť. Letenku do Austrálie našiel iba za 800 dolárov, čo je oproti stálej cene, 1000 dolárov veľmi dobrá kúpa a tak si ju hneď aj rezervoval.

Milan si avšak neuvedomil, že na svete neexistuje iba jedno mesto s názvom Sydney. Jedno z nich sa nachádza v Austrálii, druhé je v Kanade, ďalšie v Spojených Štátoch, v Južnej Afrike a dokonca aj na jednom z ostrovov v Pacifiku.

pixabay

Milan sa nedostal do krásneho mesta v Austrálii, ale do Novej Scotii v Kanade. Mesto Sydney s priemernou teplotou 1,5°C, to nie je presne to, čo očakával. „Myslel som si, že sa dostanem do krásnej Austrálie, ale všetko sa otočilo trochu iným smerom (a to doslova). Mal som v pláne rôzne výlety, chcel som tam pracovať a užívať si krajinu,“ povedal Milan pre kanadské rádio CBS.

Milan si nič neobvyklé neuvedomil do chvíle, keď mal v Toronte prestupovať na druhé lietadlo. „Uvidel som lietadlo (do Sydney), ale bolo naozaj veľmi malé. Až v tedy som si uvedomil, že niečo nie je v poriadku.“

„Pozrel som sa na obrazovku na sedadle predo mnou a uvidel som plán letu. Uvedomil som si, že ideme do iného mesta, s rovnakým názvom – Sydney. Cítil som sa hrozne. Búchal som si do hlavy a nevedel som, čo mám robiť, pretože som bol už dávno vo vzduchu.“

pixabay

Je zaujímavé, že Milan nebol jediný, kto takúto chybu urobil. V lietadle stretol ženu, ktorá si taktiež myslela, že cestuje do Austrálie. Nuž, obaja sa mali lepšie učiť geografiu, alebo si mali pred cestou vygoogliť, kam presne idú.

Našťastie pre Milana, jeho sen vycestovať do Austrálie sa nakoniec naozaj splnil. Leteckú spoločnosť táto chyba tak mrzela, že Milanovi dali letenku do Austrálie úplne zadarmo.

Niekedy sa aj takáto chyba nakoniec obráti k dobrému a Milan si po tejto skúsenosti bude dávať viac pozor pri kúpe leteniek.

Pozri aj: 5 zásnubných fotografií so štyrmi rôznymi ženami a jedným mužom. Experiment tohto chalana dokazuje, že ľudia uveria na Facebooku naozaj všetkému

interez.sk (Stella K.), ladbible.com
0
Komentovať (0)