Zach Lampluhg/Facebook

Michaela / / Série
Päťnásobná žiadosť o ruku, zakaždým iná žena, raz dokonca aj chlap. A to všetko v ten istý deň. Experiment chalana na Facebooku dokazuje, že nedávame pozor na to, čo lajkujeme.

Istým spôsobom sme na sociálnych sieťach závislí. Mnohí, keď majú čas, rýchlo zrolujú novinky aby tak nadobudli pocit, že majú prehľad o tom, čo je nové. Že sú sociálne siete čistou ilúziou, ste sa možno už sami presvedčili. A ak nie, tak dnes máme ďalšiu príležitosť vám to dokázať.

Zach si vystrelil zo svojich priateľov vskutku originálnym spôsobom. V krátkom čase pridal na Facebook sériu fotografií zo zásnub. V prvý moment by ste si povedali, že na tom nie je nič nezvyčajné, však? Ale ak to niekto urobí päťkrát za deň, už to zaváňa podvodom. No zarážajúce je, že si to všimol len málokto.

„Konečne sme to zoficiálnili!“

We finally made it official!!!

Posted by Zach Lamplugh on Montag, 27. März 2017

Na prvej fotografii sa teší zo „životného šťastia.“ Obrázok získal cez 600 lajkov, ale Zachovi to nestačilo. Preto pridal zo zásnub ďalšiu fotografiu. Tento raz však na nej bola iná žena.

„Wow! Nemôžem uveriť tej obrovskej online podpore, ktorú som dostal po zasnúbení. Takže keď sa toľkým z vás páčil môj príspevok, naštartovalo ma to k tomu, aby som sa zasnúbil druhýkrát! Ďakujem všetkým za vaše povzbudenie!“

Wow! I couldn't believe the overwhelming support I received online for getting engaged! So many of you liked my post…

Posted by Zach Lamplugh on Montag, 27. März 2017

Táto fotografia získala 461 lajkov. Preto skúsil svoje zásnuby oznámiť do tretice. (Ale určite nie posledný raz).

„Som nadšený. Ďakujem všetkým za lásku a online podporu. To ma dohnalo k tomu, aby som sa zasnúbil po tretíkrát. Neviem sa dočkať spoločnej budúcnosti.“

Wow everyone! Thanks to your love and support online I was able to get engaged for a third time! So excited for our future together!!!

Posted by Zach Lamplugh on Montag, 27. März 2017

A tak ženbychtivý chlapec pridal ďalšiu fotografiu….

„Jednoducho neuveriteľné. Moje zasnúbenia sa stali na sieti také populárne, že som ju dnes požiadal o ruku štvrtýkrát. Ďakujem všetkým za to,  že mi to umožnili. Neviem ani vyjadriť, čo pre mňa znamená vaša láska a podpora. Chcem sa poďakovať každému za to, že ste ma nakopli s lajkami.“

Simply incredibly! My engagements have been so popular online that I proposed a 4th time today! Thanks everyone for…

Posted by Zach Lamplugh on Montag, 27. März 2017

A tak príbeh pomaly ale isto finišuje. Zach sa odvážil na posledný, naozaj odvážny počin. Tentoraz išlo do tuhého. Fotografia so zasnúbeným mužom je esom v rukáve.

„Množstvo podpory, ktorú som dostal uskutočnením tak dôležitého životného kroku ma povzbudilo k tomu, aby som sa kvôli vám, mojím fanúšikom, zasnúbil aj piaty raz. Ďakujem za podporu, vážim si každý váš lajk a zdieľania.“

The amount of support I've received from getting engaged has been life changing and I wanted to pay it forward to you,…

Posted by Zach Lamplugh on Montag, 27. März 2017

A tak ľudia, ktorí chceli podporiť svojho kamaráta, lajkovali fotografie. Pravdou je, že tá posledná už získala najmenší počet lajkov.Drvivá väčšina ľudí však fotografie lajkovala automaticky, bez toho, aby sa vôbec pozastavila nad tým, čo na nich je. Je to dôkaz toho, že ľudia na Facebooku skutočne nedávajú pozor na to, čo lajkujú? Všimli by ste si, že na fotografii je absolútne iná žena? V poslednom prípade sa Zach „zasnúbil“ s chlapom. Asi sa už fakt nudil.

PS: Pozriete sa na výraz jeho skutočnej frajerky, ktorá stojí vzadu. Jej výraz stojí za to. Zachov experiment je však dôkazom, že by sme mali byť pozornejší aj v to08m virtuálnom živote.

Pozri aj: Joe Choi uskutočnil na Facebooku nevídaný experiment, vymazal si 564 priateľov. Výsledok by mal poznať každý z vás

boredpanda.com
0
Komentovať (0)