Foto: Pixabay

Príjemná vianočná atmosféra skončila a nastal čas odpočítavania dní do najbližšej dovolenky. Prečo si teda toto obdobie nespríjemniť jej plánovaním?

Vianočné sviatky, na ktoré sa tešila väčšina ľudí odišli a nejaká tá dovolenka, na ktorej si môžete oddýchnuť, na obzore ešte ani nie je. Takéto obdobie je síce pre mnohých únavné a pri zlom počasí aj depresívne, no je skvelé na plánovanie letnej dovolenky. 

Nie každý z nás si môže dovoliť ísť na dovolenku niekoľkokrát za rok, a preto sa mnohí snažia vybrať si tú najlepšiu destináciu, ktorú by mohli v lete navštíviť. Ak ani vy stále neviete, kam by ste chceli ísť, možno vám pomôže najnovší zoznam najlacnejších destinácií na rok 2019, ktorý vydal Post Office.

pexels.com

Post Office totižto využíva údaje cestovných kancelárií na výpočet priemerných cien osem vecí, ktoré sú na dovolenke potrebné. Do tejto kategórie tak spadá jedlo pre dvoch, šálka kávy, fľaša piva, fľaša Coca-Coly, pohár vína, fľaša vody, krém na opaľovanie a repelent.

Podľa čísel, ktoré boli vypočítané na základe týchto údajov, sa analyzovalo 42 miest a destinácií na určenie tých najlacnejších. Tento výpočet je známy aj pod názvom „World Holiday Costs Barometer“ (WHCB). Podľa tohto výpočtu je toto 10 najlacnejších miest, kde môžete stráviť dovolenku.

Na desiatej priečke je každá dovolenková destinácia v Austrálií a takisto Bali v Indonézií. Priemerná cena podľa WHCB je približne 86,84 dolárov, čo je v prepočte približne 75,76 €. Bali budete chcieť určite vidieť nielen kvôli nízkym cenám, ale takisto aj vďaka krásnym plážam. Nápoje ako pivo tu nájdete za cenu približne 2,09 € a fľašu vody za 0,52 €.

Na deviatom mieste sa nachádza Pafos, mesto na Cypre, kde sa priemerná cena podľa WHCB vyšplhala na 71,03 €.

Krásna Praha sa takisto dostala na tento zoznam a získala ôsme miesto s cenou piva približne 1,48 €. Priemerná cena podľa WHCB je 63,19 €.

Na siedmom mieste môžete nájsť Mombasu, mesto v Keni, ktorá je takisto skvelou lacnou destináciou, pretože priemerná cena podľa WHCB je len 60,89 €. Ak teda milujete teplo, vaša dovolenka je jasná.

pxhere.com

Veľmi prekvapivé je šieste miesto, na ktoré sa dostalo Tokio. Za pivo tu zaplatíte len 0,83 € a priemerná cena je 60,71 €.

Ak máte chuť ísť tento rok do Španielska, mali by ste staviť na Costa Del Sol, ktoré sa dostalo na piate miesto. Za všetko potrebné zaplatíte 60 €.

Kapské mesto sa dostalo na štvrtú priečku s priemernými nákladmi len 54,77 €.

Na posledných troch miestach na umiestnili Algarve, Portugalsko, ktoré vás vyjde v priemere 54 €.

Druhým najlacnejším dovolenkový miestom je Marmaris, Turecko, kde si vystačíte s 50 € a na prvom mieste sa umiestnila známa destinácia Slnečné pobrežie, ktorú nájdete v Bulharsku, kde vám bude stačiť len 40 €.

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články