Reprofoto: Youtube

Už nejedenkrát sme sa bohužiaľ presvedčili, že zvieratá chované v ZOO, si od návštevníkov vytrpia hocičo. Ani krokodíl Xiao He nie je výnimkou.

Zviera nie je vec. No táto skutočnosť očividne nedochádza mnohým návštevníkom ZOO, ktorí si zo zvierat spravia terč krutosti a považujú to za zábavu. Neraz im však ublížia len z vlastnej hlúposti. Napadlo by vám hádzať do krokodíla kamene len preto, aby ste sa presvedčili, či je skutočný? Nad prípadom, ktorý sa odohral v jednej čínskej ZOO, ostáva rozum stáť.

Xiao He je 37-ročný morský krokodíl, ktorý za svoj život videl už skutočne hocičo. Tohto obrovského krásavca, ktorý váži vyše tony (1 250kg) a meria úctyhodných 5,8 metra, môžu obdivovať návštevníci v čínskej ZOO China-Africa Wildlife Zoo. Tá sa nachádza v Xiamen, pobrežnom meste v provincii Fujian. V tejto ZOO sa môžu návštevníci kochať zvieratami, ktoré sa bežne vyskytujú v divokej Afrike. Teda, ak sa vedia správať. To však nie je prípad jednej nepodarenej rodinky, ktorá začala do nič netušiaceho krokodíla hádzať kamene.

Mysleli si, že je to len atrapa

Ako vyšlo najavo, rodina, ktorú sa nepodarilo identifikovať, si myslela, že Xiao He je len atrapa, a že ZOO vlastne klame svojich návštevníkov. Aby overili svoje absurdné tvrdenie v praxi, začali do krokodíla hádzať kamene. Hádzali ich dovtedy, až kým úbohé zviera nezačalo krvácať.

Zamestnanci našli pri krokodílovi veľký kameň, ktorý mu spôsobil zranenie. Okamžite mu vymenili vodu a začali ho ošetrovať. Podľa slov riaditeľa ZOO bude trvať minimálne 10 dní až 15 dní, kým sa dá dokopy.

Bohužiaľ páchatelia ostávajú nepotrestaní, pretože v ZOO nie je dostatok kamier, a tak sa nepodarilo zachytiť tento incident. Zamestnanci urobia všetko preto, aby viac ochránili zvieratá pred nezmyselnými útokmi. Ale sú si vedomí to, čo všetci. Ľudia sa sami musia začať správať rozumne k živým bytostiam. Na výchovu dospelých je už neraz neskoro.

ladbible
Príbehy
0
Komentovať (0)