ilustračné foto: Pixabay

Michaela Galambošová / / Zviera
Niekedy sa nevypláca za každú cenu dokazovať svoje (super)schopnosti.

Ľudská hlúposť niekedy nepozná hranice. Len si to predstavte. Ste lokálne uznávaným šamanom s nadpriemerne vyvinutým egom. A chcete za každú cenu dokázať, že máte superschopnosť. Neskočíte teda do vody plnej krokodílov, aby ste ukázali, že ich máte pod palcom? Tento neslávny koniec šamana z Indonézie je zachytené aj na videu.

Veríme, že šaman Suprianto bude horúcim kandidátom na tohtoročnú Darwinovu cenu. Veď spôsob jeho odchodu na druhý svet je taký absurdný, že neviete, či sa máte na tom smiať, alebo plakať. Svoje magické schopnosti chcel dokázať skokom do vody, kde sa pomocou svojich (nad)prirodzených síl pokúsil nájsť telo 16-ročného mladíka Ariuna, ktorého taktiež zožrali krokodíly. Bohužiaľ, bolo to jeho posledné kúpanie, pričom tiež poslúžil ako večera pre krokodílov. Incident sa odohral v mestečku Kutai Kartanegara v Indonézii a šamanovi vyniesol posmrtnú slávu, o ktorú určite nestál.

Ak máte na to žalúdok, môžete si pozrieť nasledujúce video:

Krokodíl sa so svojou obeťou očividne nemaznal. Šamana stiahol pod vodou, z ktorej sa už bohužiaľ nevynoril. Tento rok to bol v spomínanej oblasti už štvrtý prípad usmrtenia človeka krokodílom. I keď v tomto prípade najväčšiu vinu bizarnej smrti mala práve ľudská hlúposť.

Pozri aj: Legendárny Steve Irwin nemal problém s aligátormi či smrtiacimi rajami. Bolo však jedno zviera, ku ktorému sa odmietol priblížiť

unilad.co.uk
0
Komentovať (0)