Foto: Booking.com

Neodmysliteľnou súčasťou dovolenky na pláži sú výtvory z piesku.

Najčastejšie do piesku zakopeme niekoho, kto sa ochotne obetuje alebo staviame hrady. Tento hrad však nie je len tak akýkoľvek, ale môžete v ňom na krátku chvíľu bývať. Ako píše portál Travel and Leisure, známy portál Booking.com ponúka možnosť, ktorá sa odmieta len ťažko.

S možnosťami sa roztrhlo vrece

Žiaľ, leto sa čoskoro končí, neznamená to však, že musí skončiť aj čas dobrodružstiev. Ešte stále máte čas cestovať a zažiť niečo, čo sa viac opakovať nemusí. S možnosťami sa roztrhlo vrece – môžete spať v jaskyni, v kópii černobyľského bytu, v iglu, v miniatúrnom domčeku a teraz môžete prespať dokonca aj v obrovskom hrade z piesku. Hrad z piesku nevznikol len tak, z dlhej chvíle turistov, ale bol vybudovaný zámerne – na počesť osláv Dňa hradov z piesku. Okrem toho, práve v deň osláv hradov z piesku sa koná aj každoročná súťaž v sochárstve, pričom stavebným materiálom je práve piesok. Tento rok sa koná už 29. ročník tejto súťaže.

Nemusíte minúť celoživotné úspory

Hrad dostal pomenovanie SAND-sion a vybudovaný bol v Luna Parku na Coney Islande v Brooklyne. Aj keď ide pre mnohých o splnený detský sen, za noc v hrade z piesku nemusíte vybrať z účtu svoje životné úspory. Jedna noc tu totiž návštevníka stojí 29 dolárov (v prepočte niečo vyše 26 eur). Samozrejme, vzhľadom na to, z akého materiálu je ubytovanie vytvorené, možnosti sú limitované. Rezervovať si izbu v hrade z piesku môžete na jednu noc a to už 22. augusta od 12. hodiny. Urobiť tak môžete len prostredníctvom stránky Booking.com a hrad bude zvedavcom k dispozícii len na dva dni – 23. a 24. augusta.

Večera pre dvoch či yoga za východu slnka

Ako ste si už zrejme domysleli, nejde o klasický hrad z piesku, tento bol vybudovaný zo 100 ton piesku, je 2,4 metra vysoký a 7 metrov dlhý a široký, vďaka čomu sa stal najväčšou stavbou z piesku v New Yorku. Aj keď je hrad z piesku, nemusíte sa báť, stavba poskytuje všetok komfort, aký si hosť môže priať.

Napríklad, ak si zarezervujete ubytovanie, dostanete VIP  vstupenky do Luna Parku. Okrem toho, si môžete užiť večeru pre dvoch na Coney Island Boardwalk a ak máte radi ranný pohyb, čaká vás yoga na pláži za východu slnka.

Hrad z piesku je dielom sochára Matta Longa a nie je ani zďaleka jeho prvým dielom obrovských rozmerov. Z jeho diel sa tešili obdivovatelia netradičného umenia napríklad aj na Times Square, ale aj na plážach v Ázii.

travelandleisure, booking
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )